Avatar uživatele
anonym

Posmívají se mi sousedčiny děti- mám právo se bránit?

Děti mojí sousedky se mi posmívají a nadávají mi sprostě. Je mi 35.let a jsem bezkonfliktní člověk, neumím ani nikomu vynadat. Sousedka své dědi ještě navádí, je jim 12 a 8 let. Mám právo se bránit? Třeba na policii nebo na sociálce. Moc děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, mosoj, flodur, Terryle, dagmarka111 před 4834 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Zkusila bych se domluvit s nějakým dobrým kamarádem – nejlepší by byl nějakej chlap jako hora, kterej se nemusí bát hajzlíky pořádně seřvat a jejich mamině pohrozit, třeba i žalobou na ochranu osobnosti nebo cojávím. Jasně, že to pak neuděláte, ale pokud do toho někdo nevidí, tak ho už jen hrozba soudního procesu může někdy zchladit. Důležitý je, aby ten člověk měl fakt říz a aby si byl jistej tím, co říkal a neváhal – aby to prostě vyznělo pořádně.
A efekt může mít i od rány kamarádka s pořádně prořízlou pusou… ;o) Prostě pokud jste bezkonfliktní, tak jste ideální cíl pro malý smrady, kteří si potřebujou kompenzovat komplexy, stejně jako jejich matina. Fakt bych zkusila někoho poprosit. Přítel/kyně, kamarádi, spolupracovníci, bratr, sestra, rodiče… Moc Vám držím pěsti. Být dospělej a terčem šikany je snad ještě horší, než být terčem jako dítě – toho se snáz někdo zastane a útočníky srovná. Kdežto u dospělýho maj lidi pocit, že si přece pomůžou sami… :o/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Souhlasím s Terryle. My když jsme se někomu posmívali tak nás vzal násadou od vidlí a byl pokoj. Kdybych to řekl doma tak jsem dostal ještě násadou od lopaty.
Jo, jo společnost se vyvíjí !!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dagmarka111

ano,můžeš na sociálku ale ono to asi moc nepomůže ,dostanou pokárání a to je vše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

na policii to zkusit můžete,ale nejsem si jistá zda pochodíte,protože děti jsou nezletilé a tak je policie nemůže nijak potrestat,sociálka to neřeší ta řeší jen zanedbání péče

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
flodur

http://www.bo­lehlav.cz/vobraz­ky/15.jpg

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Vystihla a napsala jsi to úplně přesně. Super.

před 4834 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Terryle

Díky. Hlavně ale aby to bylo realizovatelný a aspoň trošku to pomohlo… svinská situace :o/

před 4834 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek