Posloucháte také mezinárodní folk, lidové písně a historické písně předků?

Už jen co poslouchám na Youtube, mívá od pár stovek, občas i k milionům poslechů. Jak běžně to však vnímáte vůči svému okolí, svým vrstevníkům, …? Například já se s nikým s archaickým zájmem nesetkal. Moderní hudbu povětšinou nesnesu. Libuji si především v dobových nástrojích – Čína, Japonsko, Turecko, Indie, Arménie, Rusko, Skandinávie, Irsko a potom celkově jakékoli písně předků Evropanů → samozřejmě přezpívané, či upravené. Nemyslím žádný povrchní zájem – moderně přepracované. Myslím skutečné použití dobových nástrojů a stylů … (Maximálně s moderními prvky.)

Nejlepší odpověď
da ny

Ano, též si ráda poslechnu.
Líbí se mi středověká hudba, řecké lidové písně, latinskoamerické,
mexické i španělské. Staré i novější.
Tady si užívám každý rok :)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=NoPydf57Pfw
I tuto mám ráda https://www.y­outube.com/wat­ch?v=pey29CLID3I
Country a proložím to tu a tam vážnou hudbou.

Další odpovědi
Emefej

Vyloženě folk nebo etnickou hudbu nemusím, ale poslouchám soudobou hudbu jimi ovlivněnou. Mám to na deskách, na Youtube to je také, hledej Alan Stivell nebo Jethro Tull.

Kelt

Taky to poslouchám. Ale proč jsi tady nedal nějaké odkazy? Hudba je krásná, ale jednu melodii lze nástroji i provedením zkonit i zdokonalit.

EKSOT123

Můj vkus je trochu jiný. Z tvého seznamu se mi nejvíc líbí ty čínské. Ostatní nejsou špatné, ale pro mě to není úplně to top. Mohykána mám nejraději od Alexandro Querevalú. Poslouchám skoro všechny žánry, nové skladby i starší, ale spíš zpívané a jednoduché – typu „Komáři se ženili“ I když pár instrumentálek se mi také velmi líbí. Čínština je podle mě velmi krásný jazyk pro zpěv a japonština stojí na opačném pólu (nemůžu si zvyknout na to jejich podivné „ííí“). Pěkné jsou písně indické, arabské, jemenské a izraelské, africké, irské, atd. a v první řadě naše, ukrajinské a další slovanské. Ale spíš trochu novější, středověk mě až zas tak neláká, i když si to poslechnu taky.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=h4wF8wlp6FM