Calimë

Poslední zvonění, jak se „ochránit“?

V úterý budu muset zažít pro mě třetí (jsem v Tercii) poslední zvonění na gymnáziu. Ale nemám ráda, jak studenti polívají octem, vodou, voňavkami, kreslí pitominy na tváře a ještě za to chtějí platit. Jak to mám „obejít“? Nemůžu přijít ani dřív, ani později, dojíždím vlakem; a také se nechci „hodit marod“.
Napadlo mě vzít si deštník, ale to určitě nepomůže. Z předchozích dvou roků vím, že i když jevím nesouhlas a nezájem s tím co dělají, nepomůže to.
Doplňuji:
No, ty dva roky, co chodím na gymnázium, nešli do třídy. Ona je spíše horší cesta do školy, potom je to už v pořádku. A nejhorší je na tom, že ještě ten den mám kroužek a nemám příležitost se někde převléknout, kdyby mě „náhodou“ postříkali nějakým smradem nebo octem.

Nejlepší odpověď
annas

Polévání mladších studentů se odvíjí podle tradice: ti starší nás v minulosti zlili bůhvíčím, tak to teď těm mladším vrátíme. Jenže tento princip jde mimo kuturní společnost.

Až budete před maturitou vy, můžete zaběhnutou tradici změnit, navštívit jednotlivé třídy, rozloučit se jiným způsobem – lze to i bez polévání. Některé třídy se loučí třeba v tělocvičně – sestaví zábavný program … . Zkuste to bez polévání . Tato tradice není stejně vtipná, navíc někdo musí nepořádek uklízet …
V době mého studia polévání neexistovalo …

Vybírání peněz? Vymění je na maturitním večírku za alkohol .. Zubní laboranti ze SZŠ předváděli kolemjdoucím na modelu , jak si mají čistit zuby … za dobrovolný poplatek, ale něco předvedli …

Oblékněte si pláštěnku, vydržíte, i když to není příjemné …

Další odpovědi
jpau

No, obecně platí, že čím větší budeš klást odpor, tím víc budeš budit zájem. Sedni si za nějakého většího spolužáka, když uslyšíš řev, schovej věci a zůstaň v klidu, odnesou to ti co budou jančit.
Doplňuji:
Hele pak to záleží na tom, co je to za lidi. U nás měla škola dva vchody a měli jsme cca u každého 5 lidí s vodními pistolemi (klasika voda+ocet) a další v šatnách a pak jsme šli po škole, takže nebylo úniku.

Jeden rok jsem dokonce zažil (prozměnu jako oběť) i útok vodou z hydrantu, kdy nás vynali ven před školu a vzali nás všechny 🙂.

Snaž se to brát tak, že z toho bude jednou pěkná vzpomínka a pokud jsi mermomocí proti tomu, tak ti nenabízím lepší radu než do školy nechodit.

www

Pokud se těmito (pro mne novinkami) podivnými „zvyky“ nemíníš smířit, nebo to přetrpět, nezbyde než skafandr 😁 .
Doplňuji:
Tak to vydrž, vždyť zase o nic tak strašného nejde a třeba mně ocet dokonce voní 😁

Hohny

Nevím jestli je u Vás tato „tradice“ nějak otočená. Ale u nás na školách je to vždy tak, že buď zaplatíš a oni ti za „odměnu“ udělají značku na ruku, že už máš placení za sebou. A nebo si zvolíš druhou možnost, tedy nezaplatit a za to tě teprve postříkají vším možným smradlavým…Jinak bych tak trochu nechápal smysl, proč by jim pak někdo dával peníze, když tak jako tak skončí smrdutý.

ginze

Asi ti nezbude nic jiného, než se s tím smířit, u nás bylo v pátek a jim se prostě vyhnout nedá :D Tak jim nějaké peníze dej a máš pokoj ;) Vždyť jim nemusíš dávat moc, stačí i dvoukoruna. Podle mě je poslední zvonění docela sranda, vždyť to nejsou žádní lupiči typu peníze nebo ocet :)