Sůwa

Poslední pokus : souhlasíte s přeposláním této vyčerpávající otázky adminům?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bolak-nepochopil-bolak-nenasel
Pokud bude dostatečná podpora ostatních uživatelů, přepošlu to.
Doplňuji:
Podcenila jsem situaci, protože mi nedošlo, že pro řadu uživatelů je prodloužený víkend. Přestože mám zřejmě jen jednu možnost o posunutí dotazu na první místo, udělám to teď. Reakce jsou vzhledem k počtu uživatelů minimální, takže dám příležitost těm, kteří strávili víkend něčím užitečným a pak se podle počtu souhlasných vyjádření rozhodnu. Bude muset nastoupit někdo další, nebo už další pokusy nebudou. Dobrou noc.

Nejlepší odpověď
anonym

ANO souhlsím

Souhlasim, a uvidime … myslim, ze oni ani o pomoc nestoji . Mysli si asi, ze by pomohli nam . Ja si myslim opak : Ze by pomohli hlavne i sami sobe.
A kdo si nechce nechat pomoci, tomu se ani nema pomahat.
Ale vam Suwo a Bolaku diky. I kdyz ja do ulic kricet nikdy nechodim , protoze si myslim, ze to nikdy k nicemu nevede , tak tady si zakricim – za pc rada , ale vysledek ocekavam stejny jako na te ulici. ☹ -iv-

Další odpovědi
Drap

ANO souhlsím

Doplňuji:
Podpořím tě, i když zkušenost mi říká, že admini odpovídají jen některým a to pouze když chtějí. Neni to házení hrachu na zeď ?

anonym

jiná odpově´d

Díky za variantu – jiná odpověď.
Z hlediska solidarity a zájmu komunity – ano souhlasím,
ale z pohledu efektivity – nikoliv, protože připomínky znají, ale ke změně prostě nedojde, už se konečně vzpamatujte. Jasně jsem reagoval v otázce téhož tazatele v odkazu, kde mne jmenovitě zmínil.
zvláště iv by mohla potvrdit jak to chodí v podnikání malých s.r.o.
Na jedné straně majitel a jednatel, pár částečných a vedlejších úvazků na provozní činnost (služby admini apod.), administarativa společná s dceřinnými odnožemi e-shopu a montáží bezdrátových připojení a IT podpora bývá v drtivé většině na externí objednávky, kde se každá dílčí fakturace tvrdě licituje.
Pro jednoznačně ekonomická kritéria ziskovosti, se jakékoliv další investice tvrdě zvažují a pokud se nerentují, tak se jednoduše nerealizují -jako byste neznali zákony kapitalismu.
Jsme pouzí klienti – buď ber, jak nabízíme, nebo jdi ke konkurenci
P.S. súwička musela být notně rozčilená, když ve třech tučných variantách zvládla 4 chybky („ANO, souhlasím“; „NE, nesouhlasím“; „jiná odpověď " – háček před d).
Doplňuji:
ad tom004, jasně, že by to bylo minimálně slušností aspoň omluva či vysvětlení, ovšem o to jsme se tu už pokoušeli hlasitými výkřiky a bez odezvy.
Na jiných webech, když je technická odstávka, zobrazí se mi omluva a informace, kdy bude opět funkční, tady to asi ještě neumějí.
ad mosoj, uvedl jsem odkazy na většinu otázek, ale jak psáno – "bolak nepochopil“.
ad quentos, když si projdeš věcně 24 bodů, zjistíš, že většina nejsou technické problémy, ale jen nedohledaná nápověda a chabý zbytek – pomalý procesor a malá operační paměť.
Spíše se jedná o nespokojenost s novou tváří, ale to jsme tu už mnohokrát ventilovali a efekt téměř žádný.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-se-vam-vsem-ten-novy-vzhled-odpovedi-tak-hnusi

bolak

ANO souhlsím

Doplňuji:
Sůwo, rozhodni se podle počtu nesouhlasných, těch je zatím 0, tudíž názor většiny je „poslat to dál“. :)

A zapojte se všichni do hlasování, prosíme hlavně uživatele co mají 15 a více účtů, aby klikali na „ANO souhlsím“. Já mám jen dva, já už sotva něco zmůžu :(

anonym

ANO souhlsím

Díky za aktivitu,ale asi to bude k ničemu…:D

Jikra

ANO souhlsím

Ano 100% souhlas.

led

jiná odpově´d

Za pokus to stojí, ale…
Pokiaľ ide o informácie o programových chybách (poškodzujúcich činnosť stránky) to snáď programátorov poteší – budú mať prácu. Ale po skúsenostiach s adminami, neverím ani len na opravu pravopisných chýb, nieto ešte s preprogramovaním stránky. Podobný problém je aj na slovenskej stránke. Asi to počas prípravy znalec spisovného jazyka ani nevidel.
„Ľudia klikajú, korunky sa hromadia, tak čo, Že sú tu aj chybičky, však sa v novej verzii možno opravia.“ Takto vyzerá komercia. Môžte sa rozčuľovať, sťažovať a podobne, ale rozhodnutie je v rukách majiteľa.

tom004

ANO souhlsím

Jenom se obávám,že reakce bude stejná jako když jsem jim několikrát poslal mail s konkrétním dotazem.Odpovědi ve stylu „pracuje se na tom,vše se řídí kodexem a podmínkami serveru“,bylo vše co jsem od nich obdržel jako vševysvětlující odpověď.
Doplňuji:
Axle,může to být jak píšeš,ale minimální slušností je na množící se negativní reakce uživatelů odpovědět a věci pořádně vysvětlit.

pusinka50

ANO souhlsím

briketka10

ANO souhlsím

i když jsem si už trochu zvykla..

mosoj

jiná odpově´d

Píši jenom to co vím a to co mně zajímá a to co jsem si sám s pomocí dalšího uživatele zjistil nebo odpozoroval.
Chce to jenom trochu se snažit a komunikovat.

1. Pokud chcete s někým častěji komunikovat musíte si ho přidat do kontaktů.
To nejde, pokud má dotyčný zakázán kontakt. V tom připadě se mu ale váš pokus o přidání do vašich kontaktů objeví v „následovat“ a musí to přidání své adresy do vašich kontaktů povolit.

2. Pokud vás má blokovaného nejde nic !!!

3. Zrušit oznamovací emaily odpovědí na vaši otázku jde v nastavení profilu. Mně chodily a nyní nechodí. Při otázce nic nezaškrtávám.

Ostatní považuji za prkotiny které lze časem odpozorovat.

Mám dojem že po poslední odstávce odpovědí jdou bez problémů psát i příspěvky do okénka. Dříve to byl někdy horor. Zřejmě to záviselo na zatížení či spíše přetížení serveru.

Počítejte že téměř každé vylepšení či rozšíření znamená větší přenos dat což se projeví na rychlosti pokud máte pomalé připojení. To samé platí potom i pro zatížení počítače a slabé počítače to horko těžko zvládají.
Doplňuji:
Jinak jsem si zvykl, lecos se doupravilo a s vzhledem nemám potíže.

Jediné co mně opravdu hodně vadí je nemožnost oprav textu otázky nebo odpovědi. Dříve šlo otázku opravovat do doby než někdo odpověděl a odpověď šla opravovat určitou krátkou dobu po zveřejnění. Pak se to zablokovalo. To ale stačilo na to aby si člověk po sobě text mohl opravit.
Nevím jestli se to nějak zneužívalo, ale vadí mně že to již nejde.

Kohut57

ANO souhlsím

Ano

anonym

ANO souhlsím

Mě by ještě zajímalo, proč je nová verze tak náročná na paměť? Když si odpovedi.cz prohlížím v mobilu, tak po několika kliknutích se mi zaplní paměť telefonu a jsem v pr… . Když jsem se ptal admina, tak mi odpověděl na něco úplně jiného a druhé odpovědi jsem se už nedočkal! Ve staré verze jsem si mohl stránky prohlížet třeba 2 hodiny v pohodě!
Doplňuji:
… proto se mi si nepočítají body, když jsem trvale přihlášen, že admine?

arygnoc

ANO souhlsím

ano

GM

ANO souhlsím

iceT

ANO souhlsím

Damiana

ANO souhlsím

Jsem pro, ale myslím, že to nebude k ničemu. Mám za to, že na internetu se své pravdy nedovoláš. Tvůj názor mohou vzít na zřetel, ale jinak… Pochopitelně záleží na slušnosti a empatii každého, tedy i vedení tohoto serveru – neboť u PC sedí člověk a ne CML.

hanulka11

jiná odpově´d

já jsem pro – pokud to k něčemu bude – zřejmě se ale to mine účinkem

Michal Kole

ANO souhlsím

jendahun

ANO souhlsím

Ano.

hanny 2

ANO souhlsím

Ano,podpořím tento pokus,protože musím přiznat,že od nového vzhledu těchto stránek sem chodím méně než dřív a ani se mi nechce pochopit nová pravidla,protože už mi na to nějak nezbývá čas.

quentos

ANO souhlsím

Určitě, více vyčerpávající shrnutí zdejších technických problému těžko někdo napíše.

aramah

ANO souhlsím

Já už jsem hlasovala několikrát,tak teda ještě jednou ANO

Mad

ANO souhlsím

gnr54

ANO souhlsím

annas

Ad Sůwa, oceňuji snahu. Jenže za to, aby se udržela úroveň Odpovědí, jsem bojovala po celou dobu svého působení. Po osobních zkušenostech jsou mně Odpovědi naprosto lhostejné. Nereaguji na opakující se otázky, které se stále objevují, ale vadí jen u někoho, i když mnohé z nich jsem sama vložila. O upozorňování na ně kdysi admini žádali stříbrné a zlaté uživatele.
Budu se snažit odpovídat jen na dotazy, které souvisejí s mým oborem. Navíc mě těší poděkování, která dostávám v poště.

led

Ad Sůwa,
pekné referendum, ale žiaľ takisto ako v politike celoštátne referendum, má len poradný a nie rozhodujúci hlas, som zvedavá, či vám vôbec odpovedia, alebo len potichu začnú robiť na ďalšej variante stránky. Môj hlas v referende znie: ano

Sůwa

Bodejť bych nebyla rozčilená, když jsem napsala nádherný dotaz a protože jsem nevybrala podrubriku, celé se mi to smazalo. Ta „jiná odpověď“ tam byla výhradně pro tebe. Až zas budeš hledat překlepy, začni u sebe : jsem Sůwa a ne súwička ( 2 chyby ). Jinak už jsem se dříve zmiňovala o zbytečnosti mnoha slov, zejména když jsou o ničem…Lidově se tomu říká mlácení prázdné slámy.
Hezký den akslíčku 🙂

anonym

Ale, ale, já se zmiňoval o chybách gramatiky, která jsou dána pravidly a notabene v tučném znění ankety.
Kdežto já neudělal chybu, jen jsem využil literární licence (regulérní stylistický prvek), pro zjemnění tvé reakce. Jak vidno, stejně jsi vylítla jak sršeň, sama chybujíc u původního zadání a alibisticky svalující vinu na nevinné.

  • další poznámka je irelevantní, opakovaně si pleteš pojem „mlácení prázdné slámy“, já jsem věcně uvedl důvody, proč nedojde k úpravám podle připomínek – to není bezobsažné, naopak nabyto pádnými argumenty. Chceš-li fundovaně vyvracet, použij legitimní prostředky polemiky, nikoliv zbabělou bagatelizaci.

bolak

  1. Takže ty víš vždycky prešně, co se stane?
  2. Myslíš že je větší šance na změnu k lepšímu, když nikdo nic neudělá (a vedení si bude myslet že všechno funguje vcelku tak jak má) nebo když se o něco pokusíme? Tedy z hlediska statistiky, nehledě na tvé pádné argumenty.
  3. Koukám že tě to hledání chyb a kometování překlepů fakt baví. Děláš tohle i v běžným životě, třeba vidíš že člověk má nějakou tělesnou vadu a hned na ni upozorníš případně jeho nedostatek i okomentuješ?
  4. Co se dohodnout, že mi prostě nebudeš psát do mých otázek a já tě v nich na oplátku nebudu zmiňovat, a stejně tak si nebudeme vzájemně komentovat odpovědi? Hm?

anonym

ad bolak,

  1. nikdo nemůže předvídat, co se stane. Jen jsem pragmatik a realista, takže jsem jen shrnul argumenty do pravděpodobnostní (aproximativní)prog­nózy.

Nemohu za to, že se nedokážete zbavit falešných iluzí.

  1. Ano, vždy je větší šance na jakékoliv změny při maximu aktivit než rezignace. Jiná věc je, zda to má naději na efekt, nakonec racionálně to vyjádřila led v příspěvku výše, která už absolvovala několikatýdenní martyrium na slovenské verzi, takže si prodělala proces i výsledek na vlastní kůži.
  2. Jako technik u mne vždy vyžadovali věcnost, přesnost a pregnantní formulace. Že se občas ozvu, je spíše jazykovým citem ze staré školy, kdy prostě některé hrubky přímo bijí do očí. Naštěstí ještě nemám kantorský syndrom, jako pár zdejších s pedagogickou minulostí.

Dezinterpretace za použití dogmatického tónu je přesně to, co ostře odsuzuje Damiana v otázce na chápavost odpovídajících.
viz náhled: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-zdejsi-uzivatele-chapou-otazky-jen-castecne
Je vidět, žes fakt dlouho pauzíroval, jinak by ses dočetl, že v životě momentálně dělám projektového asistenta v občanském sdružení, kde naopak potřebným lidem efektivně pomáháme za podpory ESF (Evropského sociálního fondu).

  1. Mně přece nevadilo, žes mne zmínil a na otevřenou výzvu jsem slušně reagoval. Všichni zde respektují demokratické právo na vyjádření vlastního názoru. Netušil jsem, že by někdo s projevy radikalismu, mohl být zároveň natolik útlocitný.

Jakákoliv dohoda předpokládá obě strany, při jednostranném postoji to inklinuje spíše k diktátu a diskriminaci. Já tě respektuji, tak se pokus o totéž. Není to tak těžké.
(A pokud tak zdůrazňuješ chybné formulace, příště laskavě doplň vysvětlivky, např. co znamená výraz „prešně“?)

bolak

  1. Hrubky, které bijí přímo do očí? Že někomu vypadne písmeno, viz. „zátky“, vážně je to pro tebe tak závažnej problém, že to potřebuješ zmiňovat i v odpovědi? Já přece vím že mi tam vypadlo písmenko, a každej, kdo to čte po mně to ví taky. Opravit se to nedá, o žádnou hrubku (měkké I vs. tvrdé Y), kterou bych mohl z důvodu mé nevědomosti někdy příště zopakovat taky nejde, prostě jsem jenom nedomáčnul písmenko a při kontrole jsem to přehlídnul, takže nebyl důvod…

Jo, dlouho jsem pauzíroval, ale i tak se nijak nezajímám o život zdejšího obyvatelstva. Zas tak moc to neprožívám, není to můj druhý (nebo dokonce první) život. Přijdu, odejdu, zapomenu.

A kantorský syndrom máš, to teda fakt že jo :)
Původně jsem si myslel že učíš na střední škole, protože znám jednoho učitele kterej byl taky takovej svázanej pravidlama, všechno moc řešil, prostě hlídač, na venek velmi respektovaná osoba. Pak jsem nastoupil na střední a hned první den jsem ho chytnul jako učitele. Byl to takovej ťunťa a celou hodinu mu lidi ze zadních lavic házeli křídy za krk. Ani nepíp, jen si vždycky otřel zátylek a psal dál ty svoje deskriptivní čmáranice na tabuli.

anonym

Místo rozumného argumentu a přiznání chyby, dokážeš jen plivat žluč, tak se vykecej.
Jinak v profesním životě jsem dělal project managera v investiční výstavbě a problémy s autoritou jsem nikdy neměl, protože jsem musel mít znalosti a nejen jízlivý jazyk. Jinak jsem nikdy neučil, dostal jsem se na ČVUT, na pajdák (a hnojárnu), šli ti, co neměli na náročnější přijímačky.
Raději se pochlub, cos dělal ty, když dokážeš ve své malosti jen házet zbaběle zezadu po autoritě, když sám na ni nemáš?

bolak

Dobře, přiznávám svou chybu, omlouvám se že jsem napsal „zátky“ místo „zpátky“. Už se to nestane.

A máš to stále zapotřebí, překrucovat to co napíšu, ty velkej kluku? Bylo psáno „lidi ze zadních lavic“, číst snad umíš, když máš to čévéúté. Chlubit se nemám zapotřebí, na honění trika jsi tu expert ty.

anonym

Místo rozumného argumentu a přiznání chyby, dokážeš jen plivat žluč, tak se vykecej.
Jinak v profesním životě jsem dělal project managera v investiční výstavbě a problémy s autoritou jsem nikdy neměl, protože jsem musel mít znalosti a nejen jízlivý jazyk. Jinak jsem nikdy neučil, dostal jsem se na ČVUT, na pajdák (a hnojárnu), šli ti, co neměli na náročnější přijímačky.
Raději se pochlub, cos dělal ty, když dokážeš ve své malosti jen házet zbaběle zezadu po autoritě, když sám na ni nemáš?

Sůwa

Akslíku, když už tady vypisuješ své profesní úspěchy v životě ( do kterých nám ale nic není ) a už po několikáté zdůrazňuješ, že jsi studovat ČVUT, protože jsi „měl“ na náročnější příjímačky, měl bys doplnit, jestli jsi tu školu taky skutečně dokončil včetně získání příslušeného titulu (Ing.) V ŽL u tvého jména ( potrvzeno adresou ) žádný titul uveden není. Zmiňovaní absolventi „pajdáku“ školu dokončili a já mám taky v šuplíku index…:-)

Sůwa

Takže zřejmě nejdůležitější na mé anketě jsou gramatické chyby a o obsah zas až tak moc nejde. Podmínky menších s.r.o. zná nejen -iv-, ale když už se pustili do vytvoření takového veřejně přístupného serveru, měli by se o něj v rámci možností starat, nebo aspoň s uživateli komunikovat, proč to možné není. Možná jsi byl firmou ASPA a.s. pověřen k jednání s uživateli, ale i o tom by měli být ostatní uživatelé informováni. Tady není nic, co by stálo za polemiku, aspoň ne se mnou, mně je to totiž jedno.
Jinak ještě k pravopisu : po tečce začíná nová věta velkým písmenem a za pomlčkou se dělá mezera. Mám hledat ještě další chyby?
Další připomínky si budeš muset nechat na příště, protože já už se k této zbytečné diskuzi vracet nebudu, abych zas něco zbaběle nebagatelizovala 🙂.

anonym

Ale, nebuďme hned tak vztahovační. Důraz je na obsahu, doufal jsem, že postřehneš dikci drobné poznámky v závěru s lehkou nadsázklou jen jako ilustraci tvého pohnutí. Sám také nemohu být neomylný, jen si prostě více hlídám pregnantní znění otázky, která je všem na očích . Vždyť i v pravidlech je uvedeno, že otázka má být jasná, správně formulována a srozumitelná všem.