Miroslavst

Poslední den v roce-proč Silvestr?Jaký je význam tototo dne?

http://img1.o­brazkyanimace­.com/oa/006/038­.gif
Já si říkám, že je to pravdivé, je to tak?

Nejlepší odpověď
iceT

Svatá pravda!
Přemíra jídla a alkoholu škodí organismu,obzvlaště v časté konzumaci,na druhou stranu jen ze smíchu živ člověk být nemůže.

Další odpovědi
dagry

Mirku význam nevím, ale obrázek mě pobavil. Tak si to dneska užij a všichni ostatní samozřejmě taky.

anonym

Ve škole nám o tom nic neřekli. Snad nám učitelstvo nechtělo říct ten pravý význam. Takže jsem „zapanenkoval“ a našel toto ale žádný význam v tom stejně nevidím:

Silvestr (v některých jazycích a dříve také u nás Sylvestr) je mužské křestní jméno latinského původu (latinsky silva – les, silvestris – lesní, tedy „muž z lesa“). Podle českého a slovenského kalendáře má svátek 31. prosince (protože 31. prosince 335 zemřel papež Silvestr I.), tedy na konci roku, proto na tento den připadají silvestrovské oslavy. Ženským protějškem je Silvie.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sil­vestr