misaly

posledmni tyden nijak kdyz se vybiji,stara vydrzela 3.4 dny i bez pouzivani obcas sms nebo volani,ted nestihnu nic

Odpovědi
mosoj

Může to být vada v telefonu, může to být nekvalitní neoriginální nakonec i originální AKU. Doporučoval bych ( pokud je to reálné) vyzkoušet to s někým kdo má také takový mobil a baterie si na den prohodit. Jinak budeš muset koupit zase novou a může to skončit stejně.
Doplňuji:
Bedy. No když ji nabitá nevydrží, tak ji asi již nabíjela a to není nic jiného než formování !

cochee

Předpokládám že baterie je typu LiIon (anebo LiPol, což asi u 5,5 r starého mobilu ne). Nově koupená baterie už byla koupena nefunkční. Problém je v tom, že 1. LiIon baterie nesnáší stav vybití pod určité napětí. 2. Baterie LiIon má takové samovybíjení, že plně nabita vydrží cca 2 roky, pak se dostane na tu kritickou mez ad bod 1. 3. Čím déle a čím hlouběji je pod tím kritickým napětím, tím rychleji nevratně „umírá.“ Shrnuto: Náhradní baterie do ne úplně často prodávaných mobilů, které leží někde dva roky na skladě, než se prodají, už toho moc nenabídnou – spíš nic než moc. Osobně jsem takto vyměnil ve svém předchozím mobilu, který taky fungoval cca 5–6 let na originální baterii, asi tři baterie další, které hned zpočátku vydržely prd, než mi došlo proč. Teď používám dva nebo tři starší mobily, takže problém neřeším, ale až si budu pořizovat nový, koupím si k němu dvě náhradní baterie ihned, jakmile budou na trhu a budu je udržovat v polonabitém stavu tím, že je jednou za čtvrt roku nabiju asi do tří čtvrtin a uložím na ne moc teplém místě. Tak budu mít baterie na 15 let provozu 😉

Bedy

Prosimvás a formovala jste tu baterku? Tedy vložit do mobilu, nabít na maximum a nechat ji na nabíječce třeba ještě hodinku po nabití, potom vybít – takže pustit vibrace, wifinu, bluetooth a tyhle všechny největší žrouty, pak zase nabít, opět vybít a pak nabít a používat standardně?

Jinak doporučuju kupovat originální baterie, pokud to jde, v opačném případě neoriginály, ale ne ty podezřele levné neznačkové. Taky se koukněte na kapacitu, zda-li na té nové je stejná nebo vyšší jak na té původní. Udává se to v mAh.