tyna94

Poslat jako doporučený balíček nebo dopis?

Ahojte, mám dotaz. Posílám jedné slečně parfém, krabička má rozměry 14 × 7,5 × 4 cm a tvrdí mi, že to lze poslat jako doporučený dopis za 37 Kč… ale já myslela, že to musí být jako doporučený balík … Na stránkách České pošty píšou, že max. rozměry dop. psaní jsou 50 × 35 × 5 cm, ale stejně mi to přijde divné, krabici posílat jako psaní :D Máte s tím někdo zkušenost? Díky :)

Nejlepší odpověď
marci1

Ano, krabičku lze poslat jako doporučený dopis. Běžně také posílám. 🙂

Další odpovědi
Drap

Je možné obojí. Můžeš si vybrat.

mosoj

Balík má určené minimální rozměry. Konkrétní jsou větší než udáváš, takže proto jako dopis.
Takže nejde to tak i tak !