Zdenča11

Poslala jsem přes Českou poštu balík na dobírku; balík se mi vrátil nepřevzat. Lze se nějak domoci vrácení poštovného?

a lze ji uvest v jisté diskuzi jako nespolehlivou?

Nejlepší odpověď
annas

Přece pošta za to nemůže, že adresát balík nepřevzal. Také se mně to stalo, poštovné jsem platila 2×. To je riziko posílání balíků těm, které neznáte.

Pošta svou povinnost splnila. Nesolidní byl příjemce – zásilku nepřevzal. Proč, to se možná nedovíte, pokud nezměnil adresu a neuvedl novou.

Platit předem? Také je to riziko. Už jsem to někde zmiňovala, dotyčný peníze převzal, ale zboží neodeslal. Řešila to PČR a Aukro.

Nedávno zde jeden mladík psal, že místo ? dostal kilo mouky. Také zaplatil předem.

Jinak nahlaste PČR,. i když jde o menší částku, ale mohou mít třeba oznámení od někoho dalšího, takže posoudí, zda budou řešit.

Ale jde spíš o soukromé zásilky, nikoliv internetové prodejce.

--
Ad WTLS

vaše rada o placení předem, je stejný risk. Co radí PČR.?

Jindřichohradecká policie opět doporučuje
:
":Občané pokud se rozhodnete pro koupi prostřednictvím internetového portálu, je vhodné nezasílat peníze předem, ale až na základě dobírky při převzetí požadované zásilky. Je potřeba si uvědomit, že ani tehdy však nemáte jistotu, že je v balíčku opravdu zboží, za které jste zaplatili!

Rovněž je dobré vyhledat časový úsek po který je prodejce zaregistrován na příslušném inzertním portálu. Jestliže dojde ke stížnostem občanů na neseriózního inzerenta, tak správce portálu ukončí možnost obchodování danému prodejci."

https://www.po­licie.cz/clanek/pod­vod-na-internetu-726443.aspx

Další odpovědi
WTLS

Bohužel ne, dobírka je risk i pro velké podniky jako např. Alza.cz, mall.cz atd..
Sice oni mají smlouvy, takže až tak draho je to zase nepřijde, ale takhle to prostě je bohužel.
Jesli podnikáte, nemusíte si dávat věci na dobírku, jesli jste potřebovala něco jen poslat, příště buď platba předem, nebo zase risk :)
Přeji hezký den.

Alesh

Jedině žalobou. Na něčem jste se dohodli, protistrana dohodu porušila, tobě vznikly náklady. Musela bys to prokázat (e-maily apod.), rozhodoval by to soud. Nepochybně to bude ale pár korun, takže nemá smysl ztrácet tím čas a vkládat do toho další peníze, i když by je nakonec musela uhradit protistrana. Taky je možné, že s ohledem na částku to ani žalovat nejde, že je nějaký limit, ale to by řekl právník. Za mě to je prkotina, vykašlal bych se na to, škoda se s tím nervovat.