ptáč

Poskytuji hot spot z mobilu. Může mě nabourat do mobilu?

Pomohu jen některé, je to wpa zaheslovano. Je to bezpečné? Mě to nevadí, ale jen otázka.

Nejlepší odpověď
Quimby

Z mobilu se tak stane prakticky wi-fi.
WPA, WPA2 a další jsou jen způsoby šifrování dat přes tu wifi. Dají se prolomit a získat heslo, ale pochybuji, že by se někdo snažil.
Když někdo zná heslo a připojí se, tak by neměl mít přístup k datům v telefonu.Nevidím důvod proč by to měla wifi umožňovat. Ale na 100% to nevím.

Další odpovědi
gecco

Jak píše Quimby – není důvodu, aby ´router´ (wifi HotSpot) jakkoli souvisel s daty (nebo jinými aplikacemi) v mobilu – ale neznám ´všechny´ telefony…
😉

Midian

Ano, útočník může prolomit heslo nicméně je to nepravděpodobné, protože hotspot v telefonu obvykle nebývá spuštěn dlouho a takové lámání hesla trvá dny, týdny či měsíce.