Poskytne mi radu motorista(tka) ?

Poslední dobou,při povolení ruční brzdy a rozjezdu, vzadu na nápravě (brzd.buben) slyším takové zvláštní rupnutí(prasknu­tí,lupnutí)a je cítit mírny odpor.Zkouška po delší jízdě hmatem ruky,jsou oba bubny studené,tak že si myslím,že čelisti to nebudou a já se ptám,co to tedy může být ?
Doplňuji:
Očekával jsem rozdílné odpovědi,ale ty vaše se shodují a proto souhlasím s vámi a dík za radu! Dnes se namažu já,zítra lanovody! :_D

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Přirezlý lanovod – nech rozhýbat a promáznout.

Další odpovědi
Drap

blokuje se lanko od ruční brzdy. Pokud je poškozené vyměnit, jinak promazat, obzvláště před zimou vhodné.

jendahun

Nemáte náhodou Peugeot? Toto mi dělá na autě dost často,dělá to i na autě sousedky,která má stejný vůz.Ruční brzdu nezatahuji při parkování a dělá to stejně.Myslím si,že to bude v něčem jiném,ale nejsem odborník.

anonym

jendahun,ano mám Peugeota 306 r.v.1996