Lukyn0

Poskytne banka hypotéku na nemovitost nabytou darovací smlouvou?

Např. když dva sourozenci zdědí po rodičích byt. Každý nabyde 1/2 podíl a než byt prodat třetí osobě, rozhodne se jeden, že ten podíl od druhého vykoupí a bude tak byt vlastnit celý. Ale co, když chce ten podíl vykoupit přes hypotéku, jelikož nedisponuje hotovostí? Uzná babka smlouvu darovací, která je v rámci rodiny sproštěna „zlodějské“ daně z nabytí nebo zkrátka musí být kupní?

Nejlepší odpověď
Drap

Pro banku je důležité zda jsi vlastník, jer jí jedno jakým způsobem došlo k nabytí.

Další odpovědi
Dochy

Bance by mělo být jedno z jakého titulu k nabytí došlo. Na konkrétní pravidla bude nutné se ptát v konkrétní bance.

Problém je spoluvlastnictví, ale pokud osoba která si bere hypotéku vlastní polovinu a pak bude vlastnit celý byt, mělo by to být OK.

ivzez

Nabývací titul podle mne bude bance jedno.
Ovšem podle mne budete potřebovat odhad.

Jestli banka poskytne hypotéku, nevíme,
bude záležet na tom, jak Vás vyhodnotí.