Maty2

Poškozuje spojku rozjíždění auta bez plynu jen „na spojku“ u benzínového motoru?

Vím, že u dieselu je to v pohodě, ale u benzínu se tím prý silně poškozuje spojka.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jestli jde o diesel, nebo benzíňák, je vcelku jedno. U klasické spojky každé delší prokluzování zkracuje její životnost. Ale v nízkých otáčkách a pod malým zatížením to není tak zlé.

Další odpovědi
Emefej

Na typu spalovacího motoru nezáleží. Na opotřebení spojky nemá používané palivo žádný vliv.

cukrar

Nikdy nikdo neprokázal, že by to tak bylo.
Spojka musí vyržet daleko větší namáhání.