autacek

Poškozuje přepravní služba Uber nějak zákazníka?

Nejlepší odpověď
anonym

Naopak většinou poskytuje mnohem vyšší komfort než běžné taxi, nemluvě o tom, že s Uberem je prakticky nemožné být okraden nebo čelit běžným taxikářským trikům se záměrným objížděním optimální trasy nebo s turbem na taxametru 🙂 … mobilní aplikace Uberu totiž kontroluje optimální trasu, a pokud jste byl s řidičem jakkoliv nespokojen, můžete mu v rámci aplikace udělit negativní hodnocení (vyšší počet negativních hodnocení pak vede k rozvázání pracovního poměru s daným řidičem, takže problémoví řidiči se tam prakticky nevyskytují)… proti taxi je to rozhodně příjemná změna k lepšímu.

Jinak dlužno podotknout, že UBER rozhodně není jediný, kdo u nás nabízí podobně komfortní službu, doporučit lze určitě i české LIFTAGO https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.adleritech.ap­p.liftago.pas­senger&hl=cs

Další odpovědi
dudu

Nemohu soudit, protože s originálem pražské taxislužby nemám zkušenost. Avšak podle dostupných informací se zdá, že středověcí lapkové byli úplní žabaři. V našem maloměstě ke všeobecné spokojenosti podnikají a konkurují si dva podobné subjekty, přičemž i po blízkém okolí jedince nebo až čtyřmi pasažéry obsazené vozidlo dovezou na místo za pouhých padesát korun.

dubraro

Zatím jsem o ničem takovém neslyšel.

GM

Rozhodně nepoškozuje. „Poškozuje“ zlodějské taxikáře tím, že jim bere „kšeft“. Pro zákazníka jen dobře. Nechápu – při jejich pověsti – drzost taxikářů k protestům a k žádosti, aby zasáhla vláda.

aliendrone

Znám jen z doslechu, ale ohlasy jsem zaslechl pouze pozitivní. Myslím od lidí co to zkusili, na média a jejich kecičky kašlu. ;) :D :D

ivzez

Já to vidím jako sporné, mám z toho smíšené pocity.
Na jednu stranu Uber vypadá jako kvalitnější služba,
na druhou stranu mi přijde značně nejisté služby Uberu použít.

Uber řidiče nezaměstnává (alespoň donedávna ne), nejde (nešlo)
o pracovní poměr, řidiči jezdí „na vlastní triko“. Pokud se řidiči pro
případ úrazu zákazníka při nehodě nepojistili sami, mohou/mohly
v případě řešení problému vznikat různé potíže.

V případě stížností zákazníků by se Uber asi s řidičem rozloučil,
ale co s těmi, kteří nejezdí „na sebe“ ale na „někoho jiného“?

V naprosté většině případů se asi nic nestane,
přesto tam vidím určité riziko.

plebs

Možná nepoškozuje, ale mohl by poškodit, jejich plechovička může být stará třeba 10 let, nemusí každý rok na zdravotní prohlídku, rovněž tak plecháč, nemusí mít pojištěna sedadla, rovněž řidič může být kliďas, anebo také divoch