Syd

Poškozují plovoucí podlahu zřejmě rozšlapané kousíčky jídla, které upadnou kolem sporáku?

Máme v novém bytě plovoučku a hlavně v kuchyni, nejvíc kolem sporáku, se dělají šedivé fleky patrně od rozšlapaných kousíčků jídla, na kterých pak ulpí prach a udělá se šedivý flek. Uklízet nechceme častěji než jednou týdně, jenže po týdnu se udělá na vytírání až moc špíny, tak než bych máchala mop několikrát na jednu místnost, tak to radši vyluxujeme. Tím se podlaha nestírá a ty fleky tam zůstávají. Jednou za čas vezmu Alex a houbičku a ty fleky vydrbu (plovoučka je taková hodně hrubá, takže musim víc přitlačit, tím spíš, že to nemůžu nechat „odmáčet“ hodně morkým vytíráním jako na dlaždičkách), ale říkám si, jestli se s tím mám patlat, jestli by nevadilo je tam nechávat a až třeba když by bylo víc fleků než dřeva, tak to umýt. Ale říkám si aby třeba vlhkost/kyselos­t/cukernatost v tom fleku tu podlahu nerozežírala podobně jako nános vodního kamene rozežírá nemytý kohoutky.
--

Poškozuje plovoucí podlahu, když na ní zůstávají fleky?

Doplnění: Vy si asi představujete, že se jedná o půlku brambory. Jedná se o nějaký kapičky co vycáknou z hrnce nebo podobně při manipulaci odpadnou, a jsou tak malé, že je hned nevidím, dokud neudělají flek.

Nejlepší odpověď
zjentek

TVL tak to je dilema. Jako… je to hnusný, co teď napíšu, ale…
Asi ti nezbude, než po každým vaření či přípravě jídla v kuchyňi vzít kapku vody do vědra, hadr a hned po ukončení kuch. prací tu podlahu setřít. Prostě to stírání kouska podlahy v kuchyni AUTOMATICKY PŘIŘADIT k denním kuchyňským rituálům.
Já vím, komu by se chtělo, je to hnus, říkal jsem… (;

No a právě proto je lepší setřít prostor pod sporákem preventivně. Tak se vyhneš těm flekům později. No a i kdyby se tam válela morková kost a půl celeru z vejvaru, narazíš na ně a HNED VÍŠ! (;

Další odpovědi
iceT

A to je problém odpadané jídlo nebo cokoliv, co spadne na podlahu ihned uklidit nebo setřít? Čím víc špíny na podlaze, tím víc práce při jejím odstraňování, protože mastnej flek nevyluxuješ, to dá rozum. Já jsem sice bordelář, ale takhle líná nejsem.

Ono to tak podle popisu ale vypadá.
Moje mamka měla novej sklokeramickej sporák a po každým vaření plotnu otřela, teď už to tak moc nehrotí, neboť se bude stěhovat a sporák má už dost za sebou. Já mívám zaprasenou stěnu za sporákem, protože s oblibou zapomínám používat poklice, ale ze zkušenosti vím, že čím starší mastnota, tím hůř jde dolů. Z podlahy taky. Ono fakt není problém podlahu otřít mokrou kuchyňskou utěrkou, to moc času nezabere, nemusíš hned drhnout celou kuchyň.

da ny

To jste asi pěkná čuňátka :)
Dcera s manželem pořídili byt, kde je bohužel v kuchyni také plovoucí podlaha. Žádné fleky na ní nejsou.
Po každém vaření/smažení setře pruh kolem pracovní linky a sporáku. Hlavně, pokud vidí/ví, že něco ukáplo, vystříklo, upadlo. Má po roce hadřík (houbičku, po ruce je i čistící přípravek), který namočí hned ve dřezu.
Dělává to mnoho kuchtíků a hospodyněk, také u lina, dlažby aj. Přece tam ty drobky a mastnotu nenechám!

Bývalo dobrým zvykem po každém vaření setřít v kuchyni alespoň frekventovaná místa. Na těch pár vteřin nepotřebuji žádný mop. Stačí sednout na bobek nebo přikleknout a ohnout hřbet. Nebo mít při ruce ruční mop s nádržkou s čistícím prostředkem (už od 300 Kč).
Tím mopem to po týdnu „nalepeného sajrajtu“ setřením nikdy pořádně neuklidíte (i když opakovaně šmejkáte mopem sem tam).