SarahJane

Poškozování stahovaných souborů z internetu

Dobrý večer,
od včerejšího dne mám problém se stahováním z internetu. Téměř všechny soubory co stáhnu jsou poškozené (rary, zipy, videa, instalační soubory). Nejdříve jsem myslela že je to prohlížečem tak jsem zkoušela i Internet Explorer, výsledek byl ovšem stejný. Problém se projevuje uz během stahování, a to tak, ze soubor je kompletně stažen ale stahování se na delší čas zastaví na 100%. Přišla jsem na to, že problém je způsoben aktualizacemi Windows 7 a aktualizacemi antiviru Avast, zdá se že se nějak vzájemně narušují. Zkusila jsem vypnout na moment webový štít a instalační soubory se mi stáhly v pořádku a nebyly poškozeny. Nevím co dělat, zda počkat na další aktualizace, nebo přejít na jiný antivirus. :( dost jsem si na Avast zvykla.

Odpovědi
ivzez

Windows 7 neznám (používám stále XPčka),
takže se k aktualizacím nevyjádřím.

Co kdybyste zkusila stahovat prostřednictvím některého downloaderu?

uccello

Na Avast se vykašli a dej si tam Microsoft Security Essentials. Aktualizace Windows nemusíš řešit. Na 100% budeš mít po problému.

mariohlas

Nemohu souhlasit s „ucello“, protože (1) Avast společně s velkou partou mých známých používáme už pár let, a nikdy jsme s ním žádné problémy neměli, a to ani na slabých strojích, a (2) stačí si zagooglovat a zjistíte, že Microsoft Security Essentials se v nezávislých odborných hodnoceních trvale umisťuje hodně dole, kdežto Avast z free antivirů obvykle vede. (3) Mám též Win7, ale s jeho aktualizacemi nemám problém.

  • To, že u vás po vypnutí antiviru k výpadku stahování nedošlo, není žádný důkaz – takový pokus byste musela udělat aspoň několikrát.

Já vidím jako nejpravděpodobnější příčinu kolísání rychlosti a výpadky vašeho internetového připojení. Doporučuji stáhnout si free utilitku NetWorks, která průběžně sleduje okamžitou rychlost down- i uploadu, dokonce graficky po dobu 5ti minut (odečítá po 1 sek, takže zachytí i tak krátké výpadky, které stahování neruší) – uvidíte. Dejte sem vědět, jak to dopadlo – jestli to nebude tahle příčina, tak bych radil vyčistit PC (nejdřív Bod obnovení, pak projet Avastem, pak stáhnout a použít Advanced SystemCare Free – ale rozhodně NE CCleanerem, bez zkušenosti možno s ním Win7 dokonale zbořit tak, že nepomůže ani ten Bod obnovy – jen nová čistá instalace).

Doplňuji:
NetWorks (doporučuji verzi Portable – neinstaluje se, možno spouštět z flešky, 3,3 MB) info na http://www.sof­tperfect.com/pro­ducts/networx/
stažení tlačítkem na téže web. stránce dole.

SarahJane

mariohlas → je to již necelé 3 týdny co s tím mám problémy. Nevzdala jsem se a napsala na podporu, kde po mě chtěli abych vytvořila log soubor během stahování jakéhokoliv souboru z internetu. Ještě ten den co jsem jim log odeslala (dokonce jsem měla problém s nahráváním souboru log na FileZillu, proto jsem musela poprosit přítele aby ho místo mě nahrál na ulož.to (protože mě nejde ani nahrávat), aby si ho mohl pán z podpory stáhnout. Rychlostí nebo výpadky internetového připojení to určitě není. Měla jsem webový štít vyplý asi týden a vše fungovalo bez problémů, ovšem po té jsem zjistila pravidelnými kontrolami že se mi do notebooku dostaly 3 hrozby, proto od pondělí mám všechny funkce zase zaplé. Jde o to že mám problémy i když jsem na jiném místě a chytám jiní signál wi-fi. S aktualizacemi win7 mám problémy jen tím způsobem, že pokud aktualizace stahuji při zapnutém webovém štítu, soubor je zřejmě také poškozený, protože při jejich instalaci mi každá aktualizace nahlásí nezjistitelnou chybu. Je to již týden co jsem soubor log odeslala a ještě mi nikdo neodpověděl. Požadavek je stále na stránkách otevřený a dokonce tam naskočila priorita „high“, takže nevím co se děje. Se stahováním souborů nemám problémy pokud vypnu webový štít (ať se jedná o jakýkoliv soubor), jen mě štve špatné načítání stránek, kdy než se načte pořádně celá stránka, musím ji 3× obnovovat, sekání videí na youtube.com, ne-funkce některých internetových her a další. Také se mi nelíbí, že při patchování jakéhokoliv programu musím webový štít mít vyplý, protože když se mi patche stáhnou se zaplým w. štítem, tak celý program hlásí chyby a musím ho pokaždé přeinstalovat (samozřejmě s vyplým web. štítem). Nejlepší na tom je že na jiném ntb, nebo dokonce stolním PC vše funguje normálně, proto nevím v čem je problém. Notebook mám teprve půl roku a avast používám již od začátku a nikdy problém nebyl. Viry nejsou žádné a byť se nějaký soubor který nelze zkontrolovat, nebo je to potenciální hrozba, hned vše mažu. Budu čekat jestli mi pán z podpory ještě odepíše a doufat že na něco přišli, nechtěla bych měnit antivirový program.