FreddieR

Poškodí se kuchyňské spotřebiče v chladu?

Dobrý den,

měli jsme dělat přestavbu kuchyně a do ní nakoupit nové spotřebiče. Provizorně jsme je museli dát do prádelny. Jenže člověk, co to měl dělat, práci odřekl a museli jsme najít náhradu. Nezapojené spotřebiče jsou v prádelně již měsíc a já se bojím, jestli se chladem nepoškozují a zkracuje se jim životnost. Nevím, jaká teplota v prádelně je, ale může se pravděpodobně pohybovat i kolem nuly.

Jedná se o ledničku, mikrovlnou troubu, horkovzdušnou troubu a myčka nádobí.

Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Kepler

Teplota kolem nuly by jim uškodit neměla, sklady někdy taky nebývají nějak extra temperované. Spíše bych se obával kondenzující vlhkosti.

Další odpovědi
Hufnágl

Pokud není v prádelně vlhko, nic se spotřebičům nestane.

Funna

měsíc není nic…a chlad jim neuškodí…když pominu nevytápěné sklady v zimě, tak myslíš, že je snad např. v –18°C převáží ve vyhřívaném autě??…problém je jedině vlhkost, takže kdyby mrzlo, bylo by to pro ně lepší, protože pak je vlhkost vzduchu minimální…