Killer

Posádka letadla.

Jaký je rozdíl mezi Senior first officer a jen first officer.

Nejlepší odpověď
arygnoc

Senior first officer je nadriadený pre first officer
Doplňuji:
led:

skutočne sa jedná o mizerný preklad.

u dlhých leteckých liniek (transoceánske lety a pod) je posádka tvorená nie iba dvoma pilotmi a dvoma pilotmi na striedanie (celkom štyria), ale i kapitánom a jeho zástupcom (Senior first officer).

Často býva práve kapitán veliteľom jednej osádky (2 piloti) a jeho zástupca druhej posádky (zasa dvaja piloti) a obaja (kapitán i Senior first officer) sú pritom prvými pilotmi svojej posádky (do ktorej spadajú i napr. stewardi, inštruktori, inšpektori a ostatní členovia posádky – napr. palubný inžinier [väčšinou kumulovaná funkcia], … ).

First officer zvyčajne je zástupca veliteľa osádky (prvej, druhej), nesprávne nazývaný druhý pilot.

ich oprávnenia a povinnosti pilotovať – resp. kontrolovať let sú v prvom rade riadené nadriadeným (kapitán, Senior first officer), a to s ohľadom na situáciu a praktické a odborné skúšky a oprávnenia (ale rozhodujúce je slovo nadriadeného dôstojníka).

Další odpovědi
led

Prvý dôstojník (anglicky First officer , FO, a pilot hovorí) podporuje a zastupuje kapitána, nemá velenie na palube.

Senior First Officer (SFO) je špeciálna forma prvého dôstojníka a má právo nahradiť kapitán počas plavby (ako taký je potom veliaci pilot, PICR). Pre vzdialenosti od 7500 km, vo väčšine leteckých spoločností sa používa SFO.
http://de.wiki­pedia.org/wiki/Pi­lot

Doplňuji:
Prepáčte, prosím, nedostatočný google preklad:
…First officer , FO, Copilot…(Prvý dôstojník, Druhý pilot)

SFO…má právo nahradiť kapitána počas letu s obmedzeným velením, v prípade kapitánovho odpočinku), plné velenie má len v prípade kapitánovej nespôsobilosti

arygnoc

trocha zábavy z lietania (kto vie, čo z toho je pravda):

Pilot: „Dobré ráno, Bratislava.“ Veža: „Dobré ráno, pre informáciu, tu je Viedeň.“ Pilot: „Chystáme sa na pristátie, Bratislava.“ Veža: „Tu je naozaj Viedeň.“ Pilot: „Viedeň? " Veža: "Áno, Viedeň.“ Pilot: „Ale prečo? My sme chceli do Bratislavy.“ Veža: „OK, tak prestaňte pristávať a zahnite doľava.“

Pilot: „Žiadame o povolenie k štartu.“ Veža: „Sorry , ale nemáme váš letový plán, kam letíte?“ Pilot: „Do Salzburgu, ako každý pondelok.“ Veža: „Dnes je utorok.“ Pilot: „To je super, tak to máme dnes voľno.“

Pilot spoločnosti Alitalia, ktorému vyradil blesk z prevádzky polku kokpitu: „Skoro všetko nám vypadlo, nič už nefunguje, ani výškomer už nič neukazuje… " Po piatich minútach nadávania sa ozve pilot iného lietadla: "Drž už hubu a zomri ako chlap!“

Pilot: „Máme málo paliva. Okamžite žiadame ďalšie inštrukcie.“ Veža: „Aká je vaša pozícia? Nemáme vás na radare. "Pilot: "Stojíme na dráhe 2, čakáme už večnosť na cisternu.“

Rozhovory pilotov a dispečerov Veža: „Aby ste zabránili hluku, uhnite prosím o 45 stupňov doprava.“ Pilot: „Čo za hluk môžeme robiť v 35 000 stopách? " Veža: "Taký rachot, ako keď vaša 707 narazí do 727 pred vami. “

Veža ironicky k pilotovi, ktorý práve obzvlášť tvrdo pristál: „No áno, pristátie nemusí byť žiadne tajomstvo, pasažieri môžu pokojne vedieť, že už sú dole.“ Pilot: „To nevadí, oni aj tak vždy tlieskajú!“

Veža: „Ste Airbus 320, alebo 340?“ Pilot: „Samozrejme že Airbus 340.“ Veža: „V tom prípade buďte tak láskavý a zapnite pred štartom tiež tie dva ďalšie motory.“

Veža: „Vaša výška a pozícia?“ Pilot: „Meriam 180 a sedím vpredu vľavo.“

Veža: „Máte dostatok paliva alebo nie?“ Pilot: „Áno.“ Veža: „Áno čo?“ Pilot: „Áno, pane.“

Veža: „Po pristátí prosím na Taxiway Alpha 7, Alpha 5, Whiskey 2, Delta 1 a Oskar 2.“ Pilot: „Kde to je? My sa tu predsa nevyznáme!“ Veža: „Nič si z toho nerobte, ja som tu tiež len druhý deň.“

Veža: „Oznámte nám očakávaný čas príletu.“ Pilot: „Utorok by sa mi celkom hodilo.“

Technici majú zmysel pre humor

Po každom lete vyplňujú piloti formulár, tzv grip. Tam spomínajú všetky technické problémy a chyby na lietadle, ktoré spozorovali počas letu a ktoré je treba opraviť. Mechanici si to prečítajú a napravia a potom do formulára napíšu, čo a ako bolo opravené. Letecká spoločnosť Quantas najväčšie perly zverejnila.

Zapísaný problém: Ľavá vnútorná pneumatika skoro potrebuje vymeniť. Riešenie: Ľavá vnútorná pneumatika bola skoro vymenená.

Problém: Skúšobný let bol OK, ale automatické pristávanie bolo veľmi drsné. Mechanikova poznámka: Automatické pristávanie na tomto lietadle nie je nainštalované.

Poznámka: Niečo je uvoľnené v pilotnej kabíne. Mechanik : Niečo bolo utiahnuté v pilotnej kabíne.

Poznámka: Na prednom skle sú mŕtvi chrobáci … Mechanik dopísal: Boli objednaní živé chrobáky.

Poznámka: Autopilot v polohe „držať výšku“ nechá lietadlo klesať 60 m/min. Mechanik: Tento problém si nemôžem predviesť na zemi.

Zapísaný problém: Spod prístrojovej dosky sa ozývajú zvuky. Sú to zvuky, ako by trpaslík búchal na niečo kladivkom. Mechanik: Trpaslíkovi bolo odobrané kladivko.

Zapísaný problém: Hlasitosť DME je na neuveriteľnej sile. Mechanik dopísal: Hlasitosť DME bola nastavená na uveriteľnú silu.

Zapísaný problém: Trecie zámky spôsobujú, že sa škrtiaca páčka zastaví. Mechanik dopísal: Preto tam sú.

Zapísaný problém: Podozrenie na prasknuté sklo. Mechanik: Podozrenie je správne.

Zapísaný problém: Motor číslo 3 chýba! Mechanik: Po krátkom hľadaní bol motor nájdený na pravom krídle.

Zapísaný problém: Lietadlo sa za letu chová komicky. Mechanik: Lietadlo bolo varované, aby sa polepšilo a lietalo vážne.

Zapísaný problém: Cieľový radar pohmkává. Mechanik: Cieľový radar bol preprogramovaný pridaním pesničkových textov.

Zapísaný problém: Myš v pilotnej kabíne. Mechanik: Bola namontovaná mačka.

Pilot-žiak sa stratí počas sólového preletu. Pri pokuse o nájdenie lietadla na radare, sa ho pýtajú: „Aká bolo Vaša posledná známa pozícia?“

Študent: „Keď som bol číslo jedna na štarte“.

zdroj: http://www.top­ky.sk/cl/13/13­61130/Najkuri­oznejsie-letecke-rozhovory--Toto-vas-vazne-pobavi-

led

arygnoc,
to, že preklad je mizerný, je pravda
to, že zadaním kľúčových slov to nebol problém na internete nájsť, je pravda
to, že otázka sa zaoberala len rozdielom medzi funkciami SFO a Fo, je pravda
preto som považovala za zbytočné vzhľadom na úzku špecifiku otázky venovať sa personálnemu obsadeniu lietajúceho personálu lietadla. O tom by som mohla rozprávať nie veľa slov, ale mnoho strán – každá spoločnosť má svoje špecifické pravidlá, každé lietadlo svoje zvláštnosti, každý let je originálny svojimi podmienkami.

arygnoc

veru, boli by z toho traktát.