Porucha spánku, co s tím?

už měsíc mám problém, v noci nemůžu usnout a spat se mi chce přes den,už jsem zkoušela nejít ve dne spát at usnu večer,ale nepomohlo to,léky na spaní jíst nesmím mám znich migrény

Nejlepší odpověď
lilibou

ten samý problém mám i já už asi rok co jsme se nastěhovali do jiného prostředí..nevím jak pomoci ale taky budu vděčná za radu..

vyčerpala jsem palce tak nemuzu bodovat…omlouvám se:(

Další odpovědi
Fred

Tak hlavne si nedelejte tezkou hlavu z toho, ze „zas nebudete moci usnout“. Jestlize se soustredite na to, ovladate to vedome a podvedomi k tomu nema pristup. Jenze vedome usnout dost dobre nelze. Je dobre myslet na neco uvolnujiciho, nechat myslenky jentak volne plynout, ale jen neco jednoducheho – spis o necem snit nebo na neco hezkeho vzpominat.
Vy sama byste nejlepe mela znat pricinu. Treba mate v hlave moc myslenek, prilis premyslite. (To je aspon muj nejcastejsi problem.) Nebo nejake emoce?
Mozek musi byt v klidu. Usiname ve tme, v tichu, nehybejeme se (nebo jen minimalne), zkratka vse je v klidu. Proto by meli byt v klidu i emoce a nase mysleni…

A ted alespon jedna z mych metod:
Vyprazdnit hlavu od vsech myslenek.
Neni to jednoduche, chce to dost cvicit, ale da se to naucit. Jde o to, ze kdyz vydrzite nejakou chvili bez myslenek (v duchu si nereknete jedine slovo), proste se podari usnout. U me to funguje perfektne. Pak jde vlastne jen o to zvladnout dat vsechny myslenky stranou. Mam obdobi, kdy se treba i tydny „uspavam“ takto, protoze bych jinak nespal treba do tri ci do peti.

A pak mam jeste metodu k tomu, kdyz mam problemy zbavit se vsech tech myslenek. Pocitam nejprve do dvaceti a hlavou mi probihaji vsechny mozne myslenky, vzdycky myslenku „chytnu“, „prohlednu“ si ji, zda o tom musim nutne premyslet ted a pokud ne, „zahodim“ ji. V pocitani nesmim zpomalit – za dvacet vterin bych mel byt na dvacitce.
Jakmile dojdu ke dvacitce a neobjevilo se nic, o cem bych hned musel premyslet, tak je to jasne, premyslet neni treba a mohu s klidem spat.
Takze mohu s klidem prejit k vyprazdneni mys­li.

Jeste dodam, ze jsem metody sam vymyslel (a uspesne je pouzivam radu let) – tim chci rict, ze kdyz mate treba i takovyto problem, muzete se snazit ho pochopit, zapremyslet a vymyslet postup, ktery problem resi. Clovek nemusi byt kdovijaky odbornik. 🙂

Prijemne spani 😉

iceT

muze v tom byt i nejaky psychicky blok,ani si to nemusite uvedomovat.co treba zkusit bylinkove caje,urcite by se neco vhodneho pro vas naslo:-)

ten který je

Možná jste přepracovaná a večer nemůžete usnout.Toto se mi někdy stává.Také hraje roli,zda večer nejíte nějaká těžká jídla.

HOMER

Někde jsem slyšel,že pomohou brzké ranní procházky nebo jiný pohyb,nebo že se má před spaním pít mléko,jíst jablka,relaxovat atp.Podle mě je důležité chtít,jak se říká: Když se chce,všechno de.

anonym

PANÍ BURAK,PROSÍM ZAJDĚTE SI NA NEUROLOGII. TAM VÁM HLAVU NEUTRHNOU---ALE VELICE POMOHOU.
ZDRAVÍ VÁS ZAJ-PO

Zdroj: DLOUHOLETÉ ZNALOSTI A ZKUŠENOSTI

Wanny

na spánek mám vyzkoušený EMULIPS, napiš si o něj na Wanny211@email.cz koukni na mém webu najdi okg-family.

Zdroj: www-trvaly-prijem49.affi­liateweb.cz