Krabnik

Porucha skutru ihned po koupi

Dobrý den, včera jsem koupil skutr, na kterém mi po cestě přestal fungovat kilometrovník (počítání kilometrů) a rychloměr. Vzhledem k tomu, že to bylo ještě po cestě domů, je možné se nějak s majitelem dohodnou, aby to opravil nebo je možné odstoupit od kupní smouvy? Důležitou informací je, že skútr je ojetý, bez záruky a byl kupován u majitele doma. Díky.

Odpovědi
Ar

Krabniku, při kupování staršího vozidla se musí vždy počítat s další investicí, bývá to okolo 15% kupní ceny.
Záleží jakou jse sepsali s prodávajícím kupní smlouvu. Bohužel to že odejde náhon tachometru se nedá považovat jako skrytá vada. To by tam musel nabalastit náhon úplně z něčoho jiného. Asi bych to moc ani neřešil a koupil nový náhon, to není zase takový ranec. Můžeš kontaktovat prodejce jestli ho nezaplatí, ale jak to tak znám ...... Hlavní je aby byl jinak skůtr OK