Avatar uživatele
Hufnágl

Porouchala se vám někdy televize těsně před vánočními svátky?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Gonfaloniér před 1248 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Skoro bych řekl, že TV odešla většinou JEN před vánocemi. Tak jsem musel vymýšlet jiné zábavy, jako koukat na TV u sousedky, nebo si zahrát se sousedama Člověče, nezlob se, případně se s nima ožrat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gonfaloniér

Ne. Vlastně se nám nikdy televize neporouchala. Vždy jsme vyměnili za novou a lepší. Ale jako často jsme nevyměňovali to spíš jen z nutnosti, kvuli programům, druhu vysílání nebo že ta TV byla zkrátka už moc stará a měla špatný obraz – hlavně malou obrazovku.
Nejstarší televize, co si pamatuji, byla celkově velká jako kráva a měla asi 8 programů. ČT 1, ČT 2, Nova, Prima, Markíza, Joj nebo něco takového (moná ne, to už si neapamatuji), Viva, RTL, slovenská dvojka a snad možná Spektrum nebo AXN, ale ty jsme možná měli až v novější tv. Víc programů bychom ani nenaladili :D
Prarodiče měli podobnou, se stejnými „funkcemi“, jen to nebyla obří čtvercová krabice, ale malá krabička.
Dnes už se na televizi nedívám, tak je mi to jedno.

Upravil/a: Gonfaloniér

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Jo stávalo se a nejen mně. Měl jsem výhodu v tom, že jsem si ji dokázal celkem rychle opravit, pokud to nebyla nějaká speciální součástka, např. VN trafo, vychylovací cívky, obrazovka,.. Tehdy se jednalo ještě o ČB televizory s elektronkami, později osazené smíšeně a pak už pouze polovodiči. Dělal jsem i obecního televizního „tajtrlíka“, takže v době, kdy většina lidí usedala ke chlebíčkům a pohádkám, já jsem ještě makal v podkroví na něčí bedně. Přestal jsem s tím s nástupem barevných televizorů, kdy bych musel značně rozšířit součástkovou základnu na „skladu“ atéž pomalu začínaly i problémy se získáváním dokumentací. Taky opravy se stávaly složitější a finančně náročnější, vyžadující lepší vybavení měřicí technikou. Spolehlivost tehdejších TVP nic moc, sám jsem musel na své zasahovat tak 3× až 4× do roka. Dnes už si necvrnknu, není třeba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Jo. Asi 22.12., pokud si vzpomínám. Už měla nárok 🙂.
Takže se prostě koupia nová a bylo 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Nám osobně nikdy. Ale před 50-ti lety bývala tato doba „žněmi“ pro televizní opraváře. Kamarád, rovněž TV opravář, se takto, v té době, skoro „uchlastal“. ;-(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika