Avatar uživatele
Hufnágl

Porouchala se vám někdy televize těsně před vánočními svátky?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Gonfaloniér před 5 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Skoro bych řekl, že TV odešla většinou JEN před vánocemi. Tak jsem musel vymýšlet jiné zábavy, jako koukat na TV u sousedky, nebo si zahrát se sousedama Člověče, nezlob se, případně se s nima ožrat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gonfaloniér

Ne. Vlastně se nám nikdy televize neporouchala. Vždy jsme vyměnili za novou a lepší. Ale jako často jsme nevyměňovali to spíš jen z nutnosti, kvuli programům, druhu vysílání nebo že ta TV byla zkrátka už moc stará a měla špatný obraz - hlavně malou obrazovku.
Nejstarší televize, co si pamatuji, byla celkově velká jako kráva a měla asi 8 programů. ČT 1, ČT 2, Nova, Prima, Markíza, Joj nebo něco takového (moná ne, to už si neapamatuji), Viva, RTL, slovenská dvojka a snad možná Spektrum nebo AXN, ale ty jsme možná měli až v novější tv. Víc programů bychom ani nenaladili :D
Prarodiče měli podobnou, se stejnými "funkcemi", jen to nebyla obří čtvercová krabice, ale malá krabička.
Dnes už se na televizi nedívám, tak je mi to jedno.

Upravil/a: Gonfaloniér

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Jo stávalo se a nejen mně. Měl jsem výhodu v tom, že jsem si ji dokázal celkem rychle opravit, pokud to nebyla nějaká speciální součástka, např. VN trafo, vychylovací cívky, obrazovka,.. Tehdy se jednalo ještě o ČB televizory s elektronkami, později osazené smíšeně a pak už pouze polovodiči. Dělal jsem i obecního televizního "tajtrlíka", takže v době, kdy většina lidí usedala ke chlebíčkům a pohádkám, já jsem ještě makal v podkroví na něčí bedně. Přestal jsem s tím s nástupem barevných televizorů, kdy bych musel značně rozšířit součástkovou základnu na "skladu" atéž pomalu začínaly i problémy se získáváním dokumentací. Taky opravy se stávaly složitější a finančně náročnější, vyžadující lepší vybavení měřicí technikou. Spolehlivost tehdejších TVP nic moc, sám jsem musel na své zasahovat tak 3x až 4x do roka. Dnes už si necvrnknu, není třeba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Jo. Asi 22.12., pokud si vzpomínám. Už měla nárok :-).
Takže se prostě koupia nová a bylo :-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Nám osobně nikdy. Ale před 50-ti lety bývala tato doba "žněmi" pro televizní opraváře. Kamarád, rovněž TV opravář, se takto, v té době, skoro "uchlastal". ;-(

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek