Gabilka

porod – strach

Ohledně porodu, mam strach. Nejsem těhotná, ani zatím neplánuji, ale když sem o tom přemýšlela, tak sem si řikala, že snad ani nechci rodit. Bojím se bolesti a toho všeho okolo. Je mi nepříjemná i prohlídka u gynekoložky. To radši jdu 2× k zubařce, než tam…

Nejlepší odpověď
BEAES

Z porodu má každá žena strach, ale těšení se na miminko je většinou silnější a řeknete si, že když to vydrželo tolik mamin před vámi, vy to též zvládnete. Ale ojediněle se i stává, že kvůli velikému strachu několik málo žen zůstane bezdětných. Možná jen nenastal ten správný čas na miminko, až to na vás příjde, třeba to vůbec nebudete řešit!

Další odpovědi
panenka

myslím si že mít strach nemusíte máte strach protože si představujete vše kolem a myslíte na ty nejhorší stránky.není to tak jak si představujete až mimčo budete chtít a čekat uvidíte že to nic není .já jsem si to taky myslela ted mám děti tři a můžu říct že jsem ráda že je mám.

afro.minerva

Věřte mi, že rodit je pořád lepší než velký zákrok u zubaře. Nemusíte se tak bát. Pokud je žena těhotná, tak prostě porodit musí. Na to se vás už nikdo ptát nebude. Určitá forma bolesti k životu patří a opravdu to stojí za to. Pokud by jste měla opravdu silně panický strach, tak vám může napsat psycholog posudek a udělají vám císaře. Ale já bych to nedělala. Prožít si porod je sice náročný, ale neuvěřitelně nádherný zážitek. Už se těším, až budu rodit znova…

Zlatomuska

Chápu tvoje obavy, ale ve finisi sama zjistís, ze jsou neopodstatnělé. Porod sice bolí, ale jak zmínila kolegyně, je to několikanásobně převáženo tím nádherným pokladem, kterému tak pomůzete na svět. JInak to hold nepůjde. Ale pokud opravdu nechces prílis trpět, pak si můzes zazádat o epidurál-tj.v podstatě narkozu, která omezí porodní bolesti, ale neomezí vnímání. Ale porod musí být v porádku a jako kazdá narkoza, má i tato svá rizika. Nicméně prijdete o ty nejsilnějsí zázitky, protoze po porodu vás pohltí takové obrovské mnozství hormonu stěstí, ze se to s nicím nedá srovnat:o). Drogy jsem nikdy nebrala, ale urcitě to bylo lepsí nez extáze, a okamzitě jsem díky tomuto pocitu zapomněla na těch bolestivých osum hodin predtím:o)

qwerty

No, porod je dost hezká záležitost. Bát by ses spíš měla až toho, když ti začne chlap lhát a před ostatníma se předvádět. Jinak pokud se na porod těšíš, zmizí ti blok v hlavě. Vlastní zkušenost.

SuzanKa

Ahojky, já s ní mám problémy po porodu :/ Jj, snažím se dělat zpevňovací cviky, tak snad se nemine účinkem. Jinak teda používám kvalitní inkontinenční pomůcky, abych se cítila v pohodě. Doporučuju http://care4y­ou.cz/qx?sear­chtext=seni&Se­archForm=true&OK­.x=0&OK.y=0.

Pajka.111

Je, neměl strach. Porod bolí, CŘ je náročný hlavně na psychiku a na pooperační bolesti. Ovšem v tom ti ta pumpička pomůže. Navíc se nemusíš bát, můžeš hned kojit, protože ač ti to ta pumpička umrtví, tak na mléko to vliv nemá.

Sonka Pop

Ahoj, já mám takový probém. Čeká mě porod císařským řezem Už je rozhodnuto, mám nějaké komplikace, kvůli kterým ani nebudeme zkoušet přirozenou cestu a rovnou půjdeme na operaci. Já mám ale dotaz. Docela se potom bojím té bolesti. Je veliká? Jak jste ji zvládaly vy?

XenieRo

Ahoj, nemusíš se ničeho bát. Teď je u nás možné si na lékařský předpis koupit takovou pumpičku, která ti do ranky bude pumpovat umrtvovací látku a ta bolest tě nebude trápit. Zeptej se na to gynekologa. Co je na tom super je to, že ta látka je vhnána jen do té ranky, takže tě celou neochromí a navíc nemá vliv na mléko, což ostatní anestetika mají. Tak se na to optej.

Sonka Pop

No? To teda koukám, co je dneska možný všechno sehnat a co všechno ti může ulehčit tuhle těžkou situaci :-O Je teda super, že je to jen na umrtvení té ranky, že to nijak dál nic neovlivní. No a jak je to cenově? Je to hrazeno přes pojišťovnu, nebo si tu pumpičku platím sama? A kolik stojí?

XenieRo

No, hradíš si to sama. Ale neboj, není to žádná pálka. Ta pumpička stojí okolo 4000,–Kč, ale jako řeknu ti, že za tu úlevu od bolesti teda rozhodně stojí! Jinak je teda na lékařský předpis, takže se utíkej poradit za dr.