bolak

Pořizujou se u nás nějaké videoznáznamy ze soudních jednání?

Případně zvukové záznamy?

Nejlepší odpověď
kapka

Z každého soudního jednání určitě ne. Jako že by to byl standard. Jen se to zapisuje.

Další odpovědi
Alesh

Ano, ale jen se souhlasem soudu.

bolak

Alesh: Dá se to někde sehnat, vyždádat si, když nejsem aktér?

Alesh

No, podle mě to funguje tak, že ty napochoduješ k soudu, když se tam řeší případ, který tě zajímá. Soudní jednání je veřejné, až na výjimky. Požádáš soudce o možnost natáčet a on ti buďto vyhoví nebo ne. Takhle nějak bude fungovat i třeba ČT, když si chtějí natočit něco, co je zajímá.

bolak

Takže člověk může zajít na koukačku? Můžu si vybrat nějakej náhodnej proces a oni mě tam normálně pustěj?

Alesh

ano