zzzlatokopka

Pořizuje stát ještě něco jako „kádrové posudky“?

Potkala jsem známou a ta dělá na ÚP na evidenci uchazečů o zaměstnání, před časem jsem ji žádala o pomoc při hledání práce pro synovce, který se k nám nastěhoval, předtím bydlel cca 50 km od nás, takže docházel i na jiný ÚP.

Teď k věci, ta známá mi řekla, že mu nic sehnat nemůže, protože ji to neschválila šéfka, že prý má u nich na ÚP synovec napsaný špatný posudek, že prý v místě předchozícho bydliště byl sprostý na úřednici ÚP.

Byla jsem v šoku, že to existuje:-((( Říkala, že se tam píše co má na sobě, jak se chová atd.

Vážně takové posudky existují? Nemůžu tomu pořád uvěřit, že i dnes stát něco takového vede:-(( Vždyť takové hodnocení je naprosto neobjektivní, to aby se člověk bál říct uředníkům svůj názor:-(((

Víte ještě o nějakém jiném uřádě, který by něco takového pořizoval?

Všem předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Ano, takové „posudky“ existují – a je tam napsáno i leccos, co by ´sneslo´ žalobu na ochranu osobnosti (či jiné)…
A nejen na úřadech – i když ty jsou v tomto směru zvláště ´povedené´ (no, ty úřednice taky)…
___
…„stát…vede“…
To ani ne – ale ty úřednice si nezadají s pavlačovými drbnami a podle toho i vypadají ´poznámky´.
Bohužel – „stát“ (nadřízení, nadřízené uřady…) se o to nezajímají – a před případnou kontrolou se prostě DB ´promáznou´.

Další odpovědi
anonym

No, myslím, že kdyby baba moc chtěla, tak najde, nebo se aspoň pokusí, jestli se synovec v době, když byl nezaměstnaný přestěhoval k vám, musel změnit i ÚP, tam u vás, i když on si myslím může být na ÚP kde chce, můj syn byl taky ÚP v úplně jiném městě, než jsme teď, ale ty posudky se mi nějak nezdají, to se dozvídám poprvé, ale i kdyby, on přece pod nějaký ÚP patřit musí, to prostě musí a že si vyměnil názory s nějakou bábou na úřadě neznamená, že už nikam nepatří, možná si to ony řekly mezi sebou, třeba telefonicky, to by tam nesměly docházet ti „menšinoví“ vůbec, ti se dohadují porát a nic se neděje, chodí tam dál.

Agneta

Co oficiálně neexistuje, to existuje dál soukromně, řeknou si to mezi sebou, něco je normální, a jiné nesmějí – je to ilegální (dávat informace dál). Přesvědčila bych synovce, aby se té úřednici omluvil, „pokud se jí něco dotklo“, a nebo aby to dal té druhé alespoň nejdřív najevo, že by to chtěl udělat.
Ale otázkou bylo, jestli si vedou nějaké posudky – možná to musí kvůli kofolám, s kterými jsou problémy, mají nějaké nařízení…to nemusí hned znamenat, že už máme Orwella…:DDD

anonym

Nevím jestli stát pořizuje posudky, ale zaměstnavatelé si je pořizují mezi sebou.
pročpak asi chtějí v dotazníku VAŠE MINULÉ ZAMĚSTNÁNÍ a zaměstnavatele?No protože pak si ho zavolají a ptají se na vás.
Se vším mám životní zkušenosti.V ně­kolika zaměstnáních mně to potvrdily kamarádky na osobním, že volaly mého minulého zaměstnavatele.