Avatar uživatele
zzzlatokopka

Pořizuje stát ještě něco jako „kádrové posudky“?

Potkala jsem známou a ta dělá na ÚP na evidenci uchazečů o zaměstnání, před časem jsem ji žádala o pomoc při hledání práce pro synovce, který se k nám nastěhoval, předtím bydlel cca 50 km od nás, takže docházel i na jiný ÚP.

Teď k věci, ta známá mi řekla, že mu nic sehnat nemůže, protože ji to neschválila šéfka, že prý má u nich na ÚP synovec napsaný špatný posudek, že prý v místě předchozícho bydliště byl sprostý na úřednici ÚP.

Byla jsem v šoku, že to existuje:-((( Říkala, že se tam píše co má na sobě, jak se chová atd.

Vážně takové posudky existují? Nemůžu tomu pořád uvěřit, že i dnes stát něco takového vede:-(( Vždyť takové hodnocení je naprosto neobjektivní, to aby se člověk bál říct uředníkům svůj názor:-(((

Víte ještě o nějakém jiném uřádě, který by něco takového pořizoval?

Všem předem děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, annas, brillant, redy, briketka10, Agneta, gecco před 3263 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ano, takové „posudky“ existují – a je tam napsáno i leccos, co by ´sneslo´ žalobu na ochranu osobnosti (či jiné)…
A nejen na úřadech – i když ty jsou v tomto směru zvláště ´povedené´ (no, ty úřednice taky)…
___
…„stát…vede“…
To ani ne – ale ty úřednice si nezadají s pavlačovými drbnami a podle toho i vypadají ´poznámky´.
Bohužel – „stát“ (nadřízení, nadřízené uřady…) se o to nezajímají – a před případnou kontrolou se prostě DB ´promáznou´.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzlatokopka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

No, myslím, že kdyby baba moc chtěla, tak najde, nebo se aspoň pokusí, jestli se synovec v době, když byl nezaměstnaný přestěhoval k vám, musel změnit i ÚP, tam u vás, i když on si myslím může být na ÚP kde chce, můj syn byl taky ÚP v úplně jiném městě, než jsme teď, ale ty posudky se mi nějak nezdají, to se dozvídám poprvé, ale i kdyby, on přece pod nějaký ÚP patřit musí, to prostě musí a že si vyměnil názory s nějakou bábou na úřadě neznamená, že už nikam nepatří, možná si to ony řekly mezi sebou, třeba telefonicky, to by tam nesměly docházet ti „menšinoví“ vůbec, ti se dohadují porát a nic se neděje, chodí tam dál.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Co oficiálně neexistuje, to existuje dál soukromně, řeknou si to mezi sebou, něco je normální, a jiné nesmějí – je to ilegální (dávat informace dál). Přesvědčila bych synovce, aby se té úřednici omluvil, „pokud se jí něco dotklo“, a nebo aby to dal té druhé alespoň nejdřív najevo, že by to chtěl udělat.
Ale otázkou bylo, jestli si vedou nějaké posudky – možná to musí kvůli kofolám, s kterými jsou problémy, mají nějaké nařízení…to nemusí hned znamenat, že už máme Orwella…:DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nevím jestli stát pořizuje posudky, ale zaměstnavatelé si je pořizují mezi sebou.
pročpak asi chtějí v dotazníku VAŠE MINULÉ ZAMĚSTNÁNÍ a zaměstnavatele?No protože pak si ho zavolají a ptají se na vás.
Se vším mám životní zkušenosti.V ně­kolika zaměstnáních mně to potvrdily kamarádky na osobním, že volaly mého minulého zaměstnavatele.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek