chatka

Poraďte: téměř každou noc mám ucpaný nos.

Skoro každou noc mám ucpaný nos a někdy musím použít i kapky do nosu, které asi nejsou zrovna zdravé ☹ Zdá se mi, ale že to neni rýma, spíš suchý nos. Před cca 1,5 rokem jsem si narazila nos, ten mě od té doby bolí (u kořene) při rýmě, když smrkám. Nemohla jsem si ho tedy nějak poškodit a tím mám i ucpaný nos? Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Valky

Já mám od narození rýmu celoročně. Když se před spaním nevysmrkám, tak neusnu – bez legrace… A stejně se ráno probudím a nemůžu se nosem nadechnout… Pokud to chcete nějak řešit, tak asi na ORL… Jinak nevím…

Další odpovědi
nanule

Me zacal ucpany nos trapit v tehotenstvi a bez nosnich kapek bych to neprezila. Ucpany nos se me drzel i tak, pouzivala jsem celou dobu Otrivin, pak asi po 1,5 roce uzivani (kazdodenni uzivani!!) jsem zkusila Nasivin, nejdriv mi prislo ze zabira za dyl a pomalu, ale po case jsem zjistila, ze ho vlastne uz nepotrebuju a ucpany nos mi vylozene vylecil.

Terryle

Ahojda, já měla podobnej problém jednu dobu asi kvůli alergiím – neměla jsem přímo smrkací rýmu, ale spíš oteklou sliznici a nedalo se vůbec dýchat. taky jsem v noci ze zoufalství kapala kapky, jela jsem na nich asi dva měsíce a vlastně už jsem se pak bez nich nevyspala. Pomohlo mi, když sjem si začala pravidelně do nosu stříkat roztok mořské vody s normální vodou (cca 1:1, do lahvičky od spreje Vincentka – dá se rozšroubovat a doplňovat :). Dělat to hodně často, klidně třeba po hodině. A k tomu inhalační mentolovou tyčinku (v lékárně asi za dvacku), občas si „čmuchnout“, když si vzpomeneš nebo se ti nos začíná ucpávat. Za pár měsíců byl klid a od té doby jsem ty brutální kapky potřebovala snad jen párkrát při nejhorším nachlazení… Zkus to, nic za to nedáš :o)
Ale pokud se to nezlepší, zašla bych si na ORL – je klidně možné, že sis s nosem něco udělala a máš tak horší průchodnost.

Džuls

Mňa trápi upchatý nos neustále- cez deň-v noci. Stále. Už vyše päť rokov používam kvapky/sprej, lebo sa inak nedá. Mala som samozrejme prestávku, keď mi na ORL doktor niečo striekol do nosa a viac ako rok som mala pokoj. Potom sa to zase vrátilo… Momentálne zvažujem operáciu. Už ma to naozaj nebaví a nie je to ani lacná záležitosť, keď miniem do týždňa dva spreje… Ja mám aj diagnózu ,,sanorinizmus"- čo je vlastne závislosť od kvapiek do nosa. Určite zájdi čím skôr za lekárom, aby si nedopadla napríklad podobne ako ja.

anonym

Ja jsem to mela pred lety take tak – a doslo to az k tomu , ze i v noci jsem se tim budila a musela pouzivat spray – Tafen. Uz jsem pak byla objednana na operaci a mezitim jsem se docetla , ze se daji nosni dirky vypalit laserem. Stalo me to sice 4 000 kc , ale mam uz 3 roky pokoj – uplne volny nos – ve dne , v noci. -iv-

dědapetr

Tak jak píše Valky: Pokud to chcete nějak řešit, tak asi na ORL.Vím o čem píšete já mám přeražený nos,tak že musím neustále nos zvlhčovat a před spaním používám mukonasal.