Jockie

Poraďte s wifi routerem.Děkuji

Když zapojím wifi router bude mi fungovat internet k počítači když wifi router chce k zapojení síťový kabel?Díky
Doplňuji:
A když budu chtít zprovoznit tento:http://www.al­za.cz/tp-link-tl-wr740n-d455490.htm jak ho tprovoznit aby mi zároveň jel internet i wifi?Díky

Nejlepší odpověď
Bedy

Do počítače Vám do nedávna vedl síťový kabel. Tento síťový kabel zapojíte do routeru do zdířky WAN. Určitě jste k routeru dostal krátký, většinou 1metrový kabel. Jeden konec zapojíte do počítače a druhý konec do routeru do zdířky LAN1.
Potom by Vám internet měl jít jak v počítači, tak i wifina. Pokud máte pevně přidělenou IP ardesu a podobné věci, tak to budete muset zapasat do nastavení routeru a z počíatče smazat. To ale poznáte – v tomto případě Vám internet nepůjde a bude nutné nastavení sítě co je v počítači opsat a zapsat do routeru a z počíatče smazat. Kdyby tento scénář nastal, tak dejte vědět, to je trošku složitější.

Jinak si projeďte manuál k routeru, nezapomeňte si Vaší wifi sítť zabezpečit silným heslem s nastavením typu WPA Personal (též zvané jako WPA-PSK) nebo ideálně WPA2 Personal (-PSK) a šifrováním AES.
Doplňuji:
Pokud chcete, aby Vám zároveň jel internet jak na počítači, tak i přes wifi, tak stačí postupovat podle mého návodu výše. Samozřejmě si nezapomeňte přečíst krátký manuál, který je k tomu dáván, TP-Linky to mají docela pěkně napsané, instalace není příliš těžká.

Další odpovědi
badisko

On ho nechce je to pouze druha moznost ..jak se pripojit k routru …esli bude fungovat ?..Bude.. ale podminka je ze musis mit v PC wifi pokud nemas potrebujes klicenku .....kdyz odpojis kabel od PC tak ti dole na liste vyskoci hlaska ze byl odpojen sitovy kabel a bude tam preskrtnuta ikona ta se budto schovat nebo odstranit ..(zakazat ) jinak router maz zapojeny v zasuvnce a v telefoni pripojce .. a z nem muzes do jednoho PC vest kabel z routru a dalsi PC mit na wifi …
Doplňuji:
klid bude k tomu mit navod …:D ale vlastne jen staci zapojit do zasuvky ..pripokit k telefonmu kabelu ..tam se neda nic prohodit kazdy ma jinej konektor …vlozite inctalacni CD do notebooku nebo pc ..a pak uz jen budete nastavovat parametry ..bude vas to samo navadet .,..pro wifi pak vlozite klic a jmeno a hotovo …:D
nemejte strach ty planky jsou psane pro naproste pocitacove analfabety…