Avatar uživatele
DusanOrlik

Poraďte prosím: Nenajíždí mi Windows,co s tím?

Zdravím,v jednom dni se mi stalo,že se mi počítač zasekl tak že mi nepomohla ani zkratka CTR,ALT,DELETE tak sem to nestartoval a bohužel mi Nenajíždí Windows XP.Objeví se mi černá tabulka s tím že systém nebyl řádně ukončen a že mám vybrat jednu z nabídek: stav nouze,poslední známá funkční konfigurace,spustit systém běžným způsobem… Rád bych něco vybral. Bohužel ale klávesnice nefunguje,nereaguje na nic,a to jí zkouším zapojit všude kde to jde.Takže pravděpodobně to budem muset zanést do opravny a já ztratím přes 5000 fotek :( . Nevíte jak na to?Proč nefunguje klávesnice,a jak jí „zprovozním“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3818 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Reuef

Nejspis mate USB klavesnici – pokud ano tak si nekde splaste klavesnici do PS/2 (staci klidne nekde pujcit) a pak dejte moznost spustit v posledni zname funkcni konfiguraci…az to nabehne spravne tak prehodte zase klavesnice a je to…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

  1. zřejmě máš klávesnici USB – sežeň si PS2 – předpokládám, že na PC konektor máš (stačí zapůjčít, ale lze i nejlevnější okolo stovky koupit), ta ti fungovat bude (pokud po startu nenaběhnou USB ovladače, zřízení USB prostě nefungují).
  2. zkus Spustit systém běžným způsobem a pokud nenaběhne, pak Poslední známá funkční konfigurace, Win by měly najet
  3. pokud Win dle 2. nenaběhnou, nabootuj počítač z CD/DVD a zazálohuj fotky, v případě, že bys pecko dával dos ervisu, chtěj zálohu dat (ale nebude to – zřejmě, zadarmo) a poté, při reinstalaci, chtěj na disku vytvořit dvě partition, systémovou (na XP bohatě stačí 10 GB) a ´datovou´, při případné další potřebné reinstalaci se tato dat (na datové partition) nedotkne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek