359x

Poradtě prosím jaký bude mít na výkresu rozměr truhlík velikosti 20×80cm?

Rozměr truhlíku v měřítku 1:100

Nejlepší odpověď
Michal Kole

převedeš si to cm na milimetry což je 200 × 800 (1 cm je 10 mm)
a vydělíš měřítkem tedy 2 × 8 mm (dělíš 100)

nemělo to být jiné měřítko ? 2×8 mm nejde nakresli a když to vynásobíš 100 tak to bude 20× 80 metrů

Další odpovědi
anonym

poradím, vyděl to stem a máš to.
20/100 a 80/100
Doplňuji:
Tak tom to trošku otočil :)

elektrikář

Výkresy se vždy kreslí v mněřitku které by mnělo být na výkrese poznačeno . Jinak se může být nakreslený jakýkoli obdélnířek a okótován-Běžně se užívá mněřítko 1 cm na výkrese 10 cm ve skutečnosti.