Lucky Strike

Poraďte prosím, jak převést odt dokument do doc?

Dobrý den,

potřebovala bych poradit jak převést dokument psaný v Open Office (Writer) s příponou .odt do dokumentu s příponou .doc.

Neznáte na to třeba nějaký jednoduchý freeware prográmek?

Děkuji :)
Doplňuji:
Ella: Mockrát děkuju :) Nevěděla jsem, že je to tak jednoduché :D

Bedy: Já MS Office právě vůbec nemám. Používám Open Office. Potřebovala jsem jen převést ten dokument nebo návod jak ho rovnou uložit jako doc, když nemám Word. Děkuji za odkaz :)

Nejlepší odpověď
Ella

není potřeba žádný prográmek, open office to má přímo v nabídce – stačí dát:
„uložit jako..“. a přímo pod okénkem kde zadáváte název dokumentu je „uložit jako typ“, šipečkou rozbalíte nabídku a vyberete "Microsoft Word 97/2000/XP (.doc) a uložíte a je to.
Doplňuji:
zůstane vám soubor v .odt i jeho dvojče v .doc :)

Další odpovědi
Bedy

Pokud máte Microsoft Office 2007 a novější, tak by neměl být problém s otevřením ODT.
A nebo si nainstalujte OpenOffice nebo LibreOffice a nemusíte řešit tento problém 😉

Jinak můžete využít tento online konvertor: http://www.od­ttodoc.com/ (bez záruky)

nikolqa.o

Nebo třeba StarOffice. Je to takové dvojče OpenOffice. Sice je v angličtině ( bohužel se nedá převést do českého jazyka ), ale třeba při tvorbě prezentací má více vzhledů pozadí. OpenOffice těch vzhledů moc nemá ( asi jen 6 ), StarOffice jich má asi 3× tolik.

Já osobně mám jak Open, tak i StarOffice. Když dělám prezentace, na kterých mi opravdu záleží, tak si vyberu pozadí ve StarOffice, uložím to a ve tvorbě pokračuji v OpenOffice.