✅✳✅✴

Poradte prosim chtel bych se dostat na vet.a farm.univerzitu do Brna, ale nevim na jakou stredni skolskolu…pre­dem diky

Mam same 1 takze co se tyce znamek neni problem
Jsem v 8 a nevim jestli na gympl, nebo na stredni veterinarni
Obe dve skoly mam blizko, ale nevim, kterou si mam vybrat
Prosim poradte…za vsechny odpovedi dekuji

Odpovědi
Kelt

Doporučoval bych navštívit obě školy při dni otevřených dveří a zeptat se přímo tam. Záleží na motivaci, co chceš a co nechceš, chceš publikovat nebo dělat na škole, nebo v nějakém ústavu. Nezáleží, která škola je blízko a která daleko.

Magix.cz

Kelt má pravdu s „Dnem otevřených dveří“, je to v podstatě jediná možnost, jak nahlédnout „pod pokličku“ té školy, ale nesouhlasím s tím, že nezáleží na vzdálenosti – jezdit z vesnice 4 roky, 5 dní v týdnu do školy do města je prostě zátěž navíc, viděl jsem to na spolužácích :( Logicky Ti doporučuji tu střední veterinární, když se tomu chceš věnovat dál.

Lamalam

Prostuduj si učební plány. např. na střední veterině Podskalská mají v prváku 4 hodiny biologie a 3 hodiny chemie týdně. Ve vyšších ročnících mají 3 hodiny mikrobiologie a parazitologie. Vyučuje se i farmakologie, anatomie, fyziologie a nemoci zvířat a další odborné „veterinární“ předměty. Pokud si myslíš, že tě gymnázium připraví lépe pro studium veteriny na VŠ, tak se řiď radou od dejavu.

dejavu

Rozhodně gympl. Na přijímačky tě na VŠ mnohem lépe připraví, než střední veterina, která je zaměřena praktičtěji. Pokud by sis vybral ji, budeš muset dohánět hodně chemie a na přijímačky pak sjet ještě krom gymnaziální chemie i biologii. Praxi si můžeš na gymplu obstarat třeba venčením v útulku, záchranné stanici ap.