Pecudka

Poraďte, prosím.

Když napíši e-mail dopis, dám si záležet, aby bylo vše jak má být, odešlu, pak si zkontroluji jak to adresát obržel, tak s hrůzou zjistím, že text je různě roztahaný, pomalu jako u přeposílaných e-mailů, co dělám špatně?

Nejlepší odpověď
mosoj

Při psaní neentrovat a psát pořád dál. Formátování textu nechat na automatu.
Pokud to nepomůže vyzkoušet varianty " poslat jako prostý text" nebo jako HTML".
Víc možností není.

Další odpovědi
Fidel

ty asi nic, ale poskytovatel tvé e-mailové schránky… Já jsem osobně svého poskytovatele buzeroval tak dlouho, dokud neudělal opatření, aby se to nestávalo…

rvrablik

Email, kde záleží na formátování textu, je vhodnější napsat ve WordPadu a soubor uložit s koncovkou RTF.

Pozn: RTF je „Rich Text Format“ (něco jako TXT), ale rozšířený o formátování písma a vkládat lze i obrázky…

Stačí jen napsat adresáta, předmět a připojit RTF soubor jako přílohu emailu.

RTF bezproblémů otevře nejen WordPad ve Windows, ale i Word!

Prostě nevěř tomu, že DOC je jediný použitelný formát !!!

Pozn: MS má skvělý marketing a ten se hodně snaží a daří se mu to, aby všichni kupovali MS Office, i když jej vlastně vůbec nepotřebují nebo nedokáží využít…)