Peter Kus

Poraďte, plastová nebo dřevěná střešní okna? Která jsou lepší?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jak lepší? Vidět je přes oba typy stejně, dřevěná bývají hezčí.

Další odpovědi
Drap

Na střeše se to téměř nepozná. Dřevěná vyžadují větší údržbu. Na druhou stranu většinou jsou zase ekologičtější.

marci1

Dřevěná okna jsou ekologičtější, ale jsou také dražší. 🙂

cukrar

Petře, sdělte priority a pak se může radit.
Nic není nejlepší.
Neřešte materiál, řešte kvalitu zasklení a zapravení do zdi.
nejvíce se prodává plast.

rigormortis

jak kdy…plast se nepoškrábe ale žloutne a časem se degraduje
Dřevo zase dýchá a pokud je dobře naolejováno, tak se o něj nemusíte desítky let starat.

Suk

Měli jsme plastová střešní okna, která nám po dvou letech zežloutla a celkově nebyla dobrá. Výrobce je označoval jako výklopně- kyvná, ale ve skutečnosti nešla přetočit, tak aby byla venkovní strana skla v místnosti a aby jsme mohly sklo pohodlně umýt. Asi si představovaly, že budeme sklo mýt ze střechy. Tato střešní okna tedy musely přič. Objednaly jsme na internetu přes okna-stresni.nabizi.cz a taky plastová a ty jsou po 8 letech stále pěkná a plast u těchto oken nežloutne. Křídlo lze přetočit zcela a tak venkovní stranu skla přetočíme pohodlně z místnosti. U střešních oken tedy doporučujeme nejen koupit okna z kvalitního nežloutnoucího plastu, ale také dbejte na to, aby se křídlo dalo přetočit o 180 stupňů.

cukrar

Dřevo zase dýchá a pokud je dobře naolejováno, tak se o něj nemusíte desítky let starat.

to je ale blábol…
dřevo nemůže dýchat, to je mnohokrát vyvrácený mýtus. Jelikož je hranol celoplošně lepen ze 3–5 vrstev, určitě je nepropustný. Koukněte na rozdíl po 10 letech na dřevo a plast, pak se rozhodnete pro plast.