Poraďte někdo jak požádat o vrácení řidičáku. Pokutu jsem zaplatil a trestu zákazu řízení na 14měsíců již uplynula půlka

O trestu rozhodl odbor kontroly na Magistrátě a řidičák mi byl odebrán při kontrole hlídkou policie, byl jsem vybodován a ještě nadýchl 0,18 promile.

Nejlepší odpověď
standa

Obávám se, že ve vašem případě můžete žádat až po uplynutí celého trestu…, neznám detaily správního rozhodnutí, ale nejspíš to bude jak říkám.
(viz ustanovení § 123d/2 zákona o silničním provozu)

Zajděte na magistrát, tak vám sdělí jak na tom jste a v lepším případě vám poradí jak formulovat žádost o podmíněné ukončení trestu zákazu činnosti.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h5.aspx