Poraďte monitor na úpravu fotograií

Doporučte vhodný konkrétní monitor na úpravu fotografií. Nejsem profesionál, takže bych nechtěl kupovat profesionální EIZO za desítky tisíc. Ideálně bych chtěl utratit max 10 tis. Kč. Nepředpokládám ani použití kalibrační sondy, takže mi stačí něco, kde budou barvy alespoň přibližně věrné. Děkuji

Odpovědi
led

Doporučujem klasický CRT monitor a na nastavenie farieb doňho pustiť obrázok s farebným spektrom Najlepšie monoskop niektorej Tv.

Skalda

Souhlasim, spoustu grafiku neda stale dopustuit na kvalisnti CRT. Nicmene nejmodernejsi LCD, LED monitory uz na to nejsou tak zle jako drive.