Avatar uživatele
anonym

Poraďte mi prosím se školou…

Mám takové trápení, nyní jsem v 9. Třídě a vybrala jsem si 2 školy, na které bych chtěla, na jedné se studují práva a na druhé fotografická tvorba (a úprava fotek) ale nevím na kterou mám jít, na odvolání je určitý časový limit a vyjádření z fotografické tvorby příjde dřive než z druhé školy, ale pokud si dám odvolání a podám přihlášku na práva a nevezmou mě, tak je to prostě v prčicích a nikam se nedostanu :( mohla bych nastoupit do školy, na kterou si již podala odvolání v případě, že mě na tu druhou nevezmou? Nebo, kam bych podle vás měla jít?

Zajímavá 0 před 3778 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Volba je jen na tobě.

Kdybych se rozhodoval já a měl na to hlavu, tak půjdu na práva. Jde o to, že pokud by ses rozhodla udělat si doktorát na JUDr., musíš studovat v denním studiu, takže bych už od střední šel tímto směrem.

Naopak, když to řeknu trochu ostře, na fotografování si můžeš udělat kurz kdykoli budeš chtít.

Zkrátka – z právníka se můžeš stát fotografkou snadno. Ale z fotografa právničkou to bude daleko těžší.

Tuhle starost ti závidím, protože ať se rozhodneš tak nebo tak, pravděpodobně se rozhodneš dobře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Máš volbu dvou středních škol. Pokud nejsi rozhodnutá ani pro jednu z nich, tak nejdříve zkus udělat přijímačky a uvidíš, jak to dopadne.
Když uspěješ na obou školách, tak si jednu vybereš a na druhou pošleš informaci, že ke studiu nenastoupíš. Bude-li třeba podat odvolání, tak takové vyjádření pošleš, až budeš znát jeho výsledek. Máš ještě pár měsíců čas, tak pořádně zaber v učení, aby byly tvé šance uspět vyšší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek