Poraďte mi prosím se školou…

Mám takové trápení, nyní jsem v 9. Třídě a vybrala jsem si 2 školy, na které bych chtěla, na jedné se studují práva a na druhé fotografická tvorba (a úprava fotek) ale nevím na kterou mám jít, na odvolání je určitý časový limit a vyjádření z fotografické tvorby příjde dřive než z druhé školy, ale pokud si dám odvolání a podám přihlášku na práva a nevezmou mě, tak je to prostě v prčicích a nikam se nedostanu :( mohla bych nastoupit do školy, na kterou si již podala odvolání v případě, že mě na tu druhou nevezmou? Nebo, kam bych podle vás měla jít?

Odpovědi
Hamon

Volba je jen na tobě.

Kdybych se rozhodoval já a měl na to hlavu, tak půjdu na práva. Jde o to, že pokud by ses rozhodla udělat si doktorát na JUDr., musíš studovat v denním studiu, takže bych už od střední šel tímto směrem.

Naopak, když to řeknu trochu ostře, na fotografování si můžeš udělat kurz kdykoli budeš chtít.

Zkrátka – z právníka se můžeš stát fotografkou snadno. Ale z fotografa právničkou to bude daleko těžší.

Tuhle starost ti závidím, protože ať se rozhodneš tak nebo tak, pravděpodobně se rozhodneš dobře.

anonym

Máš volbu dvou středních škol. Pokud nejsi rozhodnutá ani pro jednu z nich, tak nejdříve zkus udělat přijímačky a uvidíš, jak to dopadne.
Když uspěješ na obou školách, tak si jednu vybereš a na druhou pošleš informaci, že ke studiu nenastoupíš. Bude-li třeba podat odvolání, tak takové vyjádření pošleš, až budeš znát jeho výsledek. Máš ještě pár měsíců čas, tak pořádně zaber v učení, aby byly tvé šance uspět vyšší.