Damiana

Poraďte mi, prosím s knedlíky! 🙂

Mám hodně jahod. Muž miluje tvarohové ovocné knedlíky a tak mám už kolem sebe vyrobeno koulí jak na armádu minisněhuláků! Nějaké se zblajznou hned, ale chci je i zamrazit. Mám je raději šoupnout do mrazáku syrové nebo je nejdřív uvařit, pak zamrazit a potom je pro servírování jen ohřívat v mikrovlnce? Díky za rady a zkušenosti. 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Damiano, zamrazit uvařené. Po rozmrazení (možno v mikrovlnce) nejlépe ohřát v páře. Provádím to takhle léta a tahle metoda je nejchutnější.

Další odpovědi
ReHu

Taky jsem pro zmražení již uvařených.
Nebo, 2.možnost, uděláme jahodový mejdan. Do šampíčka jsou fajn. Dej echo kde a kdy 🙂.

tom004

Jenom doplním o další možnost.Uvařené a mražené,bez jakéhokoliv rozmrazování,vložím do mikrotenového sáčku,zavážu a klasicky napařuji. Prohřátí trvá o něco déle,ale protože k nim nemůže „ostrá pára“,voda v nich obsažená stačí k vlastnímu napaření,jsou jak čerstvě uvařené.Potřebný čas k ohřátí je podle velikosti knedlíků. Když si nejsem jistý,vezmu jeden a vyzkouším na 5 minut. Podle potřeby čas upravím.

pusinka50

Skvělá je jahodová poleva na knedlíky místo obvyklého cukru a másla. Do mixéru dám 2 obyčejné tvarohy, kelímek smetany (šlehačky), moučkový cukr několik lžic podle chuti a šálek jahod a rozmixuji. Lepší je udělat polevu hustší, aby moc nestékala ze lžíce, jako těsto na lívance. Je mňaminka:-)

Efchen

Určitě nejdřív uvařit a pak zmrazit.
Jinak jahody se dají také využít do skvělého nepečeného moučníku s piškoty a tvarohem nebo se zaklysanou smetanou. Dobré jsou s palačinkami, se šlehačkou, rozmačkané s mlékem nebo jogurtem,namáčené v čkoládě,pak také v šampaňském samozžejmě,ale i v pudinku nebo je výborný i tvarohovo jahodový štrůdl.Nebo jahodový cheesecake. Dá se z nich také udělat skvělá marmeláda nebo se mohou namíchat do ovocného salátu nebo do bowle.
Rozhodně nedoporučuji zmražovat jahody. Pak nejsou moc dobré.

anonym

A kdybych hezky poprosila o recept , napsala by jste mi ho sem ?
Sama delam : 250 g tvarohu ve folii – mekkeho, 250 g uvarenych brambor , nastrouhame , na spicku noze soli , hruba mouka .. odhadem asi 250 g ( ale pisu z hlavy , nejsem doma ) , trosicku masla , na lzicku , davam take do testa , 1 vejce.
Jahody obaluji v krystal. cukru a az pak balim. Nekde jsem to vycetla.
Jsou moc dobre a u me zadane … , ale zkusila bych i jine. Diky. -iv-

Damiana

Klíďo píďo! Také to dělám podle oka. Mám vyzkoušené tyhle: Jeden tvaroh v papíru (ne vanička), hrubá mouka (nebo dětska krupička), 1 vejce, trocha másla, špetka soli, jedno vejce a trocha vanilkové esence, trocha Solamylu. Těsto má mouky tak akorát tehdy, když se nelepí. Je lepší ho ale nechat (když je měkčí) trochu rozležet, protože ta mouka (Krupička) nabobtnává a pak by mohlo být moc tuhé! Pak je plním (jahody obaluji také, ale ve vanilkovém cukru!). Uvařené propíchnu a polévám jahodovým rozvarem s mátou a sypu strouhaným tvarohem s cukrem. No a ještě trocha rozpuštěného másla nahoru.
Stojí za vyzkoušení, jsou fakt vynikající. Zaručuji olizování se až za devatero ušima. 🙂

anonym

Zkusim nekdy pristi tyden a napisu. 🙂 Diky. -iv-

Damiana

Rádo se stalo. Ať se povedou! 🙂