Poradte…mam sazenice rajčat hodně rozvětvene do šiřky,když je zaštipnu nepoškodim je?

Myslel jsem o polovinu,zda se mi že by se při nepřizni počasi mohly polamat a taky kvuli mistu.Děkuji za radu.Jiři

Nejlepší odpověď
elektrikář

Každým otrháním listů oslabuješ rostlinu má pak méně sil na plody.Zaštípnutím hlavního pupenu roste sazenice do šířky a má víc plodů.Sazenice se musí vyvazovat k tyčce nebo k napnuté síti aby stonek nemusel držet celou váhu rostliny.

Další odpovědi
suaeda

Rajčata jsou 2 různé druhy vzrůstu. Jednak polní (keříčkové) a dále tyčkové. Na zahrádkách se pěstují především odrůdy tyčkových rajčat. Ty se zaštipují – především další vegetativní výhony. Mají vyšší výnos. Naopak polní odrůdy se nezaštipují. Rostou do šířky a vypadají vzrůstem podobně jako brambory.