Avatar uživatele
Registrovaný

Jsme 2 vchody a máme založit společenství, prý 6 jednotek nemusí spol. zakládat, můžeme se rozdělit?

Ahoj, prosím poraďte, jsme 2 vchody a máme založit společenství, prý 6 jednotek nemusí spol. zakládat, můžeme se rozdělit? moc děkuju

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Rozhodující je, jak je dům zapsán v katastru. umělé dělení jinak nelze. A hranice je minimálně 5 jednotek ve vlastnictví 3 různých vlastníků (§1166 NOZ)

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1984
Zlatý standa 1250
Zlatý ivzez 786
Zlatý mosoj 666
Zlatý gecco 534
Zlatý led 502
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 417
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.