Curiosity

Poraďte, jak zamaskovat podřené, jemně protržené linoleum! .. ??? :-//

stěhovala jsem těžký stůl a v zatáčce se mi povedlo vyrýt pěknou rýhu do skoro-nového linolea ☹ ..uvažuji, že na to nalepím nějakou nálepku, vystříhnout z nějakého matroše podobného linu třeba psí tlapu velikou a nalepit to na to.. CO MYSLÍTE?? nemáte nějaký nápad také?? ..hlavně ať nejde vidět ta díra :-//

Odpovědi
Conchus

Nezůstal vám tzv. zbytek od řemeslníků? Zkuste zajít do nějaké dílny a tam možná kousek původního materiálu prodají, dají a vy si to zaflastrujete.

Pájo

Pokud je linoleum přilepeno k podkladu (betonu) lepidlem a máte-li od něj nějaké zbytky, můžete prodřené/roztržené místo zcela vyříznout (vhodný tvar podle struktury na linu) a nahradit jej pečlivě připraveným, shodně velkým, kusem nového lina, které opět precizně přilepíte k podkladu lepidlem. Záplatu navrch nedoporučuji.
Pokud se na opravu sama necítíte, oslovte řemeslníka, který Vám linoleum pokládal, snadno si poradí i s opravou.