zbyndo

Poradíte, čo sa dnes dá uvariť za lacnejší peniaz?

Veď aj len čisté zemiaky sú drahšie ako banány…

Nejlepší odpověď
annas

Vařím z tvrdého chleba polévku, někdy i z housek. Z těch zapékám nádivku. Přidávám zeleninu a vajíčku, dají se využít i zbytku uzeniny, i když já ji nefandím atd.

Podívejte se na recepty.
https://itesco­.cz/hello/cla­nek/5-tipu-jak-zuzitkovat-zbytky-chleba-nebo-peciva/15081/

https://www.pro­zeny.cz/clanek/dal­si-naloz-receptu-ze-stareho-chleba-a-peciva-20790

Levná jídla, zda jsou pro kažédho levná, rozhodnete sám.

http://www.spek­trumzdravi.cz/20-receptu-na-levna-jidla-pro-celou-rodinu-do-100

Další odpovědi
Edison

Tak můžeš uvařit banány… Ale existuje skupina lidí, kteří vybírají popelnice a z nalezeného jídla vaří… A moc si to libují. Buéééé…

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/zena/styl/3835­21-jidlo-z-popelnic-proc-ne.html

zjentek

Cokoli, ale je třeba mít alespoň jakési minimální znalosti s pěstováním plodin.

Malvína

Je toho spousta. Jen je potřeba mít fantazii a dobře si vše spočítat. Mým velmi oblíbeným jídlem jsou Gnocchi, které lze ale v tomto receptu nahradit těstovinami a stále je to moc dobré. A ze čtyř ingrediencí! Uvařím těstoviny, mezitím na másle (muže být i olej, ale máslo je máslo) osmahnu na hrubo nakrájenou cibuli. A opékám dokřupava. Jakmile jsem spokojena, zaliji smetanou a přidám koření na sýrovou Bruschettu. Směs kořeni se skládá ze soli, oregana, bazalky, rajčatového prášku a sýrového prášku. Samotné ingredience mám vždy doma, ale nikde jsem nenašla v prodeji samotný sušený sýrový prášek. Proto používám tuto směs. Výslednou “omáčkou” přeliji těstoviny. Je ti velmi rychlé, jednoduché a ač se to nezdá, i velmi lahodné. Doporučuji. ;)

tatanka

Knedlíky s vajíčkem.

EKSOT123

kaši ze šrotovaného obilí s jogurtem a ovocem nebo na slano s cibulí dýní pastňákem tuřínem apod., jablka s rýží, těstoviny se švestkama a mákem, škubánky, hrách či kroupy, kapustová nebo zelná polévka a polévky vůbec, houby s rýží n. bramborem, fazole (stejně jako hrachu nechat naboptnat pár hodin semena a pak teprv uvařit.)s cibulí mírně okyselené, domácí chléb a buchty z obilí, domácí zelenina n. další domácí produkty.
Ovšem teď je doba, že vzhledem k výdělkům se málokdo doma něčím zabývá.