VitoScaletta

Poradíte, co mám dělat, když mě vyhodili z gymnázia ze třeťáku?

Nejlepší odpověď
Henry1660

Záleží v jaké konkrétní jsi situaci (rodina, fin. zajištění, …) a co vlastně chceš…
Pokud chceš pokračovat ve studiu, jdi na jinou školu.
Pak můžeš jít do práce (třeba jen na zkrácené úvazky), a mohl ny ses učit doma – jen sám pro sebe, a co budeš chtít, až budeš mít dostatečné znaloati můžeš třeba začít v něčem podnikat…
:)

Řekni si ale prvni, co vlastně chceš..? :)

Další odpovědi
dubraro

Nejspíš budeš muset jít do práce.

ivzez

Možností je víc:

1)
pokusit se ředitele gymnázia požádat o povolení opakování ročníku

2)
dohodnout se s ředitelem jiné školy o přestupu (zde by asi bylo nutné složit rozdílové zkoušky)

3)
přestup na učiliště (možná opět s rozdílovými zkouškami)

  1. nastoupit do zaměstnání

nyjono

Doplnįm ivzez.
Buď si najdeš zaměstnání za pár peněz. Nebo můžeš chodit po brigádách.
Nebo se postavíš na vlastní nohy a můžeš dělat sám na sebe.
Samotné vzdělání ti dobré zaměstnání ani slušný příjem nezajistí.
Záleží jen a pouze na tobě. Co chceš a kdy to chceš.
Znám osobně (mj.) velmi úspěšného muže, který je pouze vyučený a v oboru nepracuje.

Drap

Ke studiu se nehodíš, najdi si práci!Další možností by bylo prosadit se v politice. Neni to žádná dřina, slušné peníze a žádné vzdělání neni třeba.

Rokio

Udělat si alespoň učňák. Bez vzdělání jsi skoro nic. Se základkou budeš dělat jen ty nejtěžší a nejhůře placené zaměstnání.

Pokud budeš vyučen, můžeš mít mzdu třeba 20.000 hrubého a více, pokud budeš pracovat v sekundární sféře (průmysl). Se základním vzděláním budeš mít jenom minimální mzdu, nebo jen lehce nad ní.