Putin

Poradíte s povinnou četbou?

http://www.outech-havirov.cz/sko­la/files/mz_sk_sez­nam_lit_del_1415­.pdf tady je seznam literárních děl, ze kterého si musíme vybrat, chtěl bych přečíst něco napínavého, s originálním a rychlým dějem a možná i strašidelné; už jsem přečetl Jáma a kyvadlo od Allana Edgara, dost mě zaujala jeho díla :) Poradíte ze seznamu něco tak do 80 stránek (abych to stihl přečíst, už mi zbývá jen pár dní)? Předem děkuji ;)

Nejlepší odpověď
Nevíteto?

Asi to nebude mít taková kritéria, ale z těch co znám mi krátký přijde toto: Petr a Lucie (novela, milostné…), RUR (vzpoura robotů), Pygmalion (chudá květinářka se promění v „dámu z vyšší společnosti“) a sonety od Shakespeara. 🙂

Další odpovědi
Agneta

Přečti si tyhle:

Johann Wolfgang Goethe: Faust
Giovanni Boccaccio: Dekameron
Publius Ovidius Naso: Proměny
William Shakespeare: Sonety

Patří to ke vzdělání – aby ses se mnou mohl bavit :DDD

klumprt

Stařec a moře je krátký a dobrý – Hemingway za to dostal Nobelovku.
Máchův Máj je možná vůbec nejkratší, ale je to docela hutná básnička.
Koukám, že bys tam měl mít něco z poezie, tak to bych ještě doporučil Františka Gellnera – vtipné básničky s vcelku jednoduchým výkladem. (Chlast, děvky atd.)
Hezké básničky má taky Jiří Žáček.
Krátký je i Jeden den Ivana Děnisoviče.
Hustokrutá ja kniha Smrt je mým řemeslem, ta je pro silnější povahy.

Docela těžké je vybrat dva kousky z toho prvního oddílu. To bych asi vsadil na Ezopovy bajky a Robinsona Crusoe. Anebo Romeo a Julie – to je tak notoricky známý příběh, že se to snad vždycky bude dát obhájit.

Teď jsem tam ještě natrefil trefil na Ostře sledované vlaky. Ta bude taky celkem krátká.
Jinak je tam spousta dobrých knih, které jsem četl a bavily mě, ale těžko to doporučovat jinému, každého baví něco jiného.

da ny

Spousta nádherných knih ;)
Z těch krátkých: Kafka- Proměna, Puškin – E. Oněgin (typ zbytečného člověka), Drda – Němá barikáda,
Tyl – Strakonický dudák, Remarque – Na západní frontě klid, Orwell – Farma zvířat, Hugo – Bídníci, Hemingway – Stařec a moře, Hrabal – Ostře sledované vlaky, Šabach – Občanský průkaz (Hovno hoří je též krátké, ale není v seznamu aj. Jistě máte mít z každého okruhu určitý počet autorů – cizích i domácích + poezii. Těžko vyhovět ;), kratší dílko nemusí být strašidelné či napínavé.

Pepa25

Kritéria se trochu vylučují, napínavé jsou např. Král krysa nebo Jméno růže, ale nejsou krátké … Krátké knihy jsou Malý princ nebo Alchymista, ale ty nejsou napínavé až strašidelné ..

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hon­z%C3%ADkova_ces­ta