arachis

Poradíte s množením muškátů?

Nějaké rady tu byly, spoustu jsem našla na netu, ale vše se točilo kolem řízkování. Já mám trochu odlišný dotaz. Už 3× jsem ulomila list/dva a dala do vody, sice to trvalo dlouho, ale hezky pustily kořínky a měli jich hodně, celý chumel asi 4cm dlouhých.Posypala jsem je práškovým modrým stimulantem. Zalívala tak, aby nebyla voda v misce. Dočetla jsem se,že muškát nemá rád „mokré nohy“. A pokaždé mi ten list seschnul nebo uhnil. Dá se takhle vůbec množit? Moc děkuji za užitečné rady.

Nejlepší odpověď
marci1

Nejlépe je ulomit řízek v kolénku a můžeš ho dát do vody zakořenit a nebo rovnou zasadit do substrátu. 🙂

Další odpovědi
yuko

Uriznu v miste, kde ze stonku vyrustaji listy s kvety a zasadim kousek
vedle do hliny a je to. Muskaty rostou a kvetou.

Drap

Ano, dá se množit i takto. Kořínky máš již vytvořené, u řízku se vtvoří až za několik dní. Zřejmě hynou, z důvodů špatných podmínek. A´t už je to zálivka, půda, světlo atd.