annas

Poradíte prosím, jakým způsobem se zbavit černého bezu?

Daří se mu na hřbitově za hrobem, v úzkém prostoru mezi pomníkem a zídkou plotu. Vykopat ani uřezat dolní část kmene nejde kvůli nedostatku místa. Stěží lze stříhat mladé výhony. Kořeny se tlačí pod pomník. Roundup nezabral.

Děkuji.
Doplňuji:
Keř je blíž levé straně pomníku, z níž není k bezu přístup, protože prostor zužuje sloup, který drží díl plotu. Z pravé strany se ke keři nedosáhne. Navíc zídka má tvar T a uprostřed je na ni umístěný plot. Kopat se v úzkém prostoru nedá, vrtat už vůbec ne, protože ani vleže na zídce není možné dosáhnout ke kořenům.

Nejlepší odpověď
Hykam

Roundup zabírá, pouze ho musíte aplikovat na zelený list a v podstatně nižší koncentraci.
Pokud jste měla ten v tom rozprašovači, který už je naředěný, tak ten zabrat nemůže.
Pokud dáte koncentrátu asi tak 1dcl na 5l vody, tak bezinka musí uschnout, je to vyzkoušené.
Doplňuji:
oprava: vyšší koncentraci

Další odpovědi
honza19hk

jak silná je jeho spodní část tedy pařez a jak úzká je ta mezera ?
Jsou tu 2 možnosti bu´d ho vykopat,což vzhledem k malému prostoru půjde hůř než normálně a nebo ho zahubit randapem. Pokud randap nezabírá ,pařez navrtejte vrtačkou a nalejte něředěný randap do děr. Čím více děl ra rundapu tam bude,tím je to lepší.Díry směrem dolů ke kořenům. A musí chcípnout.Vhodné je začít hubit na konci léta,strom pak už nemá takovou tendenci obrůstat jako te´d v létě.Do jara musí pojít.Pokud ne na jaře opakujte.

marci1

http://www.zah­rada.cz/forum/lis­tnace/jak-se-zbavit-bezu-cerneho-299033/?kotva=jak-se-zbavit-bezu-cerneho-299060

autacek

No… napadá mě jedno stoprocentně funkční řešení,

při příští příležitosti ať to vezmou hrobníci i s keřem a kořeny…

Hm… tak nic ;-X

Hykam

Nechte ho trochu obrůst a pak ppstříkejte, jak jsem psal, Roudupu můžete dát i více, klidně i 2dcl na 5l vody, kořen odumře a zhruba po roce se dá lehce vykopnout. Pokud k němu opravdu není přístup, nechte ho být a on za nějakou dobu zetlí sám.

annas

Děkuji. Nic jiného zřejmě nezbývá.

honza19hk

co třeba rozebrat plot?