zjentek

Poradíte přírodní lokality v Česku, které jistě stojí za návštěvu, přestože jsou vystavené vzrůstajícímu turismu?

A možná jsem chtěl napsat →právě proto←, že jsou vystaveny šířícímu se turismu. Jde mně totiž o kontakt s přérodou, ale také rád pozoruji lidi, takže zároveň tam nesmí chybět lidé. Zjistil jsem, že bez nich je i na těch nejkrásnějších místech světa jaksi „mrtvo“. Jako příklad podobných tipů uvedu za všechny Sněžku, Adršpach a třeba zoologické zahrady. Hledám podobné.

Poslední dobou jsem byl v Karlově Studánce, v Rejvízu na rašeliništích a u arboreta v Novém Dvoře. Jenže to mně nevyhovovalo. Bylo tam překrásně, ale taky tam bylo jaksi paradoxně „hustě mrtvo“. A to mě nebavilo. Tak jistě – moc lidí je vždy na prd, jsme přelidněný, je to hrůza a pro přírodu zkáza, ale… Bez nich je mrtvo, no. No, já už to asi nevyvážím… poradíte další podobná místa po ČR? Nejlépe v SM kraji? (;

Odpovědi
elkon

Proč píšeš v ČR, když nechceš vytáhnou zadek z domova. I když jsem z města piva, doporučil bych ZOOpark Lešná, nebo Jindřichův Hradec (s unikátní elektronickou vodní fontánou), případně zámek Kratochvíle. A nebo pak naší oblíbenou Šumavu. Zde třeba Kvildu (s jelením výběhem), nebo okolí hotelu Alpská vyhlídka, kde se nachází část autentického hraničního oplocení z doby před r. 1989. Nebo rozhlednu Poledník (přestavěná z dříve vojenského objektu, který nebyl běžně přístupný), dále Hartmanice kde v osadě Dobrá voda je kostel sv. Vintíře, se skleněným oltářem. Nebo Kašperské hory, kde můžeme vidět muzeum dřevěných hraček (s možností zakoupení některých klasických) a muzeum motocyklů a td. Je toho zde mnoho. Samozřejmě až to půjde.

Emefej

Zapomeň! Courat můžeš jenom v rámci okresu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.