Tw!st

Poradíte nějaké online nástroje na učení se ruštiny?

Zdravím, tak první týden se učím rusky jakožto samouk. Už umím s přehledem číst azbuku a mám slovní zásobu CCA 50 slov. Největší problém mi dělá psaní, kort na normální klávesnici, kde nevidíte znaky. Na chytrém telefonu to je jednodušší. Co se týče aplikací, tak používám Duolingo, díky čemuž jsem se naučil španělštinu, je to asi ten nejlepší nástroj k učení se jazyků. Ruština se tam lze učit pouze z angličtiny, tu naštěstí umím, takže mi to nědělá problém. Dále používám aplikaci HelloTalk, kde si můžu psát s Rusy, kteří se zase učí česky. Právě hledám nějaký nástroj jako je HelloTalk, jen spíše nějaký rychlejší chat, ne kde si vyměníte 2 zprávy za den. Nebo budu rád za tip na jakýkoliv jiný nástroj na ruštinu. Ještě jsem se chtěl navíc zeptat, co znamená, když Rus používá bez nějakého kontextu slovo вот („Vot“) – do překladu to znamená „zde“ jenže Rusi to často používají jaksi v meziřeči bez kontextu. Mám takové tušení, jako by to bylo nějaké výplňové slovo, taková ta slovní vata, jako je v češtině např. „nooo“ „takžeee“ „prostěě“, pochopil jsem správně? Děkuji.

Odpovědi
Kelt

Ano, vot je taková výplň. Jaké materiály doporučit? V knihkupectví je dost ruštiny, učebnice i s nahrávkou. A začíná se od začátku, Vezmi si jednu knihu i s audioverzí a postupuj podle toho. Taky je www.book2.de možnost výběru jazyku, takže si můžeš vybrat ruštinu a češtinu i s psaným textem. Máš 100 lekcí – věty, které si cvičíš. A pokud jde o psaní na klávesnici, máš několik možností – nastavit se výběr jazyka, nebo si najít někde azbuku, pak daný text poskládat a vložit do Googlu a najdeš na to odpovědi. Z ruštiny jsem sice maturoval, slíbil jsem si, že se ji doučím.

Mc Merkurion

… podívej se na YT, je tam spostu videí v ruštině, a to je nejlepší způsob (a nejzábavnější(, jak se zdokonalit v ruštině …