violin

Poradíte mně, jaký je původ ¨příjmení KVAYSER a KIMLA.?

Nejlepší odpověď
annas

D. Moldanová uvádí jejich původ ve své knize Naše příjmení.

Kvajser, Kvayser – z místního jména Queis, Queissau bylo kdysi v Polském Slezsku u Vratislavi. Příjmení se objevilo již v r. 1377.

Kimla – stč. kymla = pahýl. Další možnost – z hornoněm. obecného jména Kümmel = kmín, případně místního jména Khümmel v Horních Francích. Poslední možnost – z osobního jména Gimmo. Zde máte na výběr.