race02

Poradíte mi vhodný tarif ČD?

Když vlakem jezdím zhruba 400× ročně pořád po stejné trati dlouhé 22km. Tak co myslíte?

Nejlepší odpověď
mosoj

Není nic jiného než IN karta IN25 nebo IN50.
Po zakoupení příslušné IN karty máš potom buď 25% nebo 50% slevu. Je si ale třeba spočíst jestli se to vyplatí na tak krátké trati. Mám dojem že se to vyplatí až od cca 1200 naježděných km za rok. Lze to najít na portálu ČD.To Ty ale bohatě splňuješ.

Pokud jsi důchodce ČD zachovaly( i po zrušení státní dotace) slevu 25 %.
Do února byla 50%.

Další odpovědi
mj81

Ještě doplním:

  1. Existují týdenní (296), měsíční (1036) a čtvrtletní (2738) traťové jízdenky, které platí jen pro určitou trasu bez omezení počtu jízd. V závorkách máš uvedené ceny bez In-karty pro trasu dlouhou 22 km, pokud si pořídíš In-kartu, můžeš ještě ušetřit (týdenní by místo 296 stála 222 apod.).
  2. Pokud jsi student a dojíždíš do školy, máš nárok na studentský průkaz, který ti platí pro cestu z bydliště do školy a na který máš taky nějakou slevu.

Zdroj: www.jizdenka.cz