Avatar uživatele
obyč holka

Poradíte mi, jak je to možné? Podrobnosti v popisu.

Dobrý den.. jedna kamarádka mě posílala balík..ale ne doporučeně.. jak to je.. když to nepošle doporučeně.. tak pošták na vás zvoní nebo ne ?.. Nebo nezvoní a máte to na poště aniž by jste o tom věděli ? (snad chápete jak to myslím)

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2585 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… co by pošťák měl je zbytečný, hodí ti do schránky oznámení a zvonit nebude, co kdyby jsi byla náhodu doma, a ten balík jsi chtěla (von ho sebou samozřejmě netahá), že to máš na poště …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Rozvoz většinou nezajišťuje pošťák při běžné pochůzce, ale jezdí většinou dva pracovníci pošty a rozváží balíky. Pokud neni příjemce doma, tak napíší do schránky lístek a balík je uložen určitou dobu na poště. S občanským průkazem si ho tam můžeš vyzvednout. Pokud nebyl lístek ve schránce, tak zřejmě žádný doposud nepřišel. Jinak je možno se zeptat i na poště.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Většinou dostaneš do schránky pouze oznámení o uložení na poště. Ve městech je rozváží a platí to co napsal Drap. Jestli je doporučený, nebo ne, nemá na to vliv. Je jej možno pouze lépe dohledávat v případě nedoručení a reklamace.
Pokud zadáš na e-shopu u Č.pošty „balík do ruky“, pak Ti jej dovezou vždy domů. O době doručení Ti dají předem zprávu telefonem. Pokud pak nejsi doma, uloží ho na nejbližší příslušné poště, kde si jej můžeš vyzvednout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Měli by se pokusit jej doručit osobně. Ale co jsem tak slyšel, tak na to dost pečou a často automaticky jen hážou lístek do schránky. Částečně to bude tím že nemaj náladu se tím zdržovat, čásečně pravděpodobně tím, že na ně management šlape že musí být efektivní a možná poměr mezi počtem zásilek a počtem doručovatelů už se dostal mimo přijatelnou mez. (za jeden den lze do schránky hodit více lístků, než předání balíků s čekáním na adresáta a papírováním)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek