obyč holka

Poradíte mi, jak je to možné? Podrobnosti v popisu.

Dobrý den.. jedna kamarádka mě posílala balík..ale ne doporučeně.. jak to je.. když to nepošle doporučeně.. tak pošták na vás zvoní nebo ne ?.. Nebo nezvoní a máte to na poště aniž by jste o tom věděli ? (snad chápete jak to myslím)

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… co by pošťák měl je zbytečný, hodí ti do schránky oznámení a zvonit nebude, co kdyby jsi byla náhodu doma, a ten balík jsi chtěla (von ho sebou samozřejmě netahá), že to máš na poště …

Další odpovědi
Drap

Rozvoz většinou nezajišťuje pošťák při běžné pochůzce, ale jezdí většinou dva pracovníci pošty a rozváží balíky. Pokud neni příjemce doma, tak napíší do schránky lístek a balík je uložen určitou dobu na poště. S občanským průkazem si ho tam můžeš vyzvednout. Pokud nebyl lístek ve schránce, tak zřejmě žádný doposud nepřišel. Jinak je možno se zeptat i na poště.

Jiří Bohumil

Většinou dostaneš do schránky pouze oznámení o uložení na poště. Ve městech je rozváží a platí to co napsal Drap. Jestli je doporučený, nebo ne, nemá na to vliv. Je jej možno pouze lépe dohledávat v případě nedoručení a reklamace.
Pokud zadáš na e-shopu u Č.pošty „balík do ruky“, pak Ti jej dovezou vždy domů. O době doručení Ti dají předem zprávu telefonem. Pokud pak nejsi doma, uloží ho na nejbližší příslušné poště, kde si jej můžeš vyzvednout.

Dochy

Měli by se pokusit jej doručit osobně. Ale co jsem tak slyšel, tak na to dost pečou a často automaticky jen hážou lístek do schránky. Částečně to bude tím že nemaj náladu se tím zdržovat, čásečně pravděpodobně tím, že na ně management šlape že musí být efektivní a možná poměr mezi počtem zásilek a počtem doručovatelů už se dostal mimo přijatelnou mez. (za jeden den lze do schránky hodit více lístků, než předání balíků s čekáním na adresáta a papírováním)