ivzez

Poradíte mi prosím nějaké tipy k nakupování (nejen) potravin online?

Mám poměrně pomalé připojení k internetu od T-mobile (pro mou lokalitu bohužel jiný tarif nenabízí), navíc s limitem FUP, který mi v posledních měsících nestačí. (Dokud jsem používala Windows XP, s limitem jsem většinou vystačila, situace se zhoršila po přechodu na Windows 10.)

Při „nákupu“ potravin online strávím v Rohlíku.cz i Košíku.cz pokaždé několik hodin*), což mi přijde neúnosné. Už jsem si „vytahala“ do pomocné stránky odkazy, které by mi měly orientaci poněkud usnadnit, ale obchody je mění. Rychlejší odezvu mám v Tescu, ale tam se doručení nenabízí na tentýž den.

*) Potraviny takto nakupuji tak dvakrát za čtvrt roku, většinou těžké věci nebo věci do zásoby do špajzu.

Uvítala bych Vaše zkušenosti a tipy s nákupem potravin online, případně i zkušenosti s dalšími e-shopy s PC nebo elektronikou (nic jiného jsem zatím přes internet nenakupovala).

Děkuji za Váš čas a tipy/odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

PC a elektrotechnika – nakupovala jsem na uvedené adrese.. Bez problémů.
S potravinami nemám zkušenosti, jinakl občas potravinové doplňky.

https://www.tsbo­hemia.cz/
--

Další odpovědi
Kepler

Nákupy na e-shopech využívám často, i když v případě potravin vůbec. Ještě nikdy jsem se nestal obětí podvodu. Sleduju recenze od spotřebitelů, sám jsem byl překvapen jak moc shopům na dobrém jménu záleží. Dobré jméno ale nemá Alza, na jejich hlavu se sypou stovky kritických hodnocení. Pokud narazíte na neznámý nebo neověřený e-shop, můžete si jej ověřit zde: https://www.dtes­t.cz/eshopy

aliendrone

Popravdě upřednostňuji velký nákup cca 1×/6týdnů u čongů v SAPA (s kartičkou to je FAKT levné), ale když není čas, tak slušná drogerie je: https://www.a­geo.cz/

Doprava zdarma (když se nakupí za 1500+), rychlé doručení NEJPOZDĚJI 2.den! (Když se ale objedná ráno, odpoledne jsou u mě – ale bacha, jsem z Prahy a tady skoro žádná firma nemá velké problémy s dopravou, jak to funguje jinde NEVÍM!)

Utratit 15 stováků za drogerii dnes není problém, velká bedna prášku, 6–8 litrů aviváže, šampony, mýdla atd. Myslím, že se to vyplatí – třeba moje obvyklá aviváž „Kokotíno“ 2l za 82Kč atd. atd. ;) :D :D
Někdy je to LEPŠÍ, než se někam cpát v dopravní špičce a tahat se s 30kg i těžším nákupem! Za sebe doporučuji. :)

honzaj.

Na ty základní potraviny je podle mě nejlepší itesco. Ale většina netrvanlivých potravin se dá sehnat i z jiných eshopů a často jsou kvalitnější. Já třeba rýži kupuju tady http://www.eshop­.fwtandoori.cz/94-ryze a občas přihodím i nějaké ty asijské pochoutky. Ale nejlepší je podle mě se zvednout a zajít do obchodu. Ale chápu že občas to prostě nejde. :)

Jakub Tlapal

Já nakupuju podle recenzí, pak podle toho, kde mají věci nejlevnější, protože ono se to nezdá, ale je v obchodech velký rozdíl a pak hrají roli také slevové kupóny . Díky nim můžeš mít třeba dopravu zdarma, 1+1 atd. Nakupování přes internet mě baví, protože si to můžeš regulovat sám. Do ničeho tě nenutí prodejci jako v kamenném obchodě.

aliendrone

ivzez>>> Možná nosím dříví do lesa, ale u FUP tarifů je kriticky důležitý AdBlock! A to TENTO: https://help.ge­tadblock.com/sup­port/home
Ušetří to OPRAVDU hodně velkou porci dat.

S ostatními mám poměrně zlé zkušenosti, NEJHORŠÍ je AdBLOCK PLUS!!! Tenhle doplněk sice blokuje reklamy, ale jen některé a někdy dává na jejich místo reklamy svých sponzorů!!

Na závěr pošlu „jen tak pro zajímavost“. ;) :D :D https://www.zi­ve.cz/clanky/pet-cest-jak-proniknout-do-cizi-wi-fi-site/sc-3-a-165682/

ivzez

Aliendrone,

děkuju za tip (to bude moje další otázka).

Nenosíte dříví do lesa, ale já AdBlock používat nemůžu, sekají se mi s ním všechny prohlížeče.

Reklamy řeším v souboru hosts > mám v něm většinu adres, z nichž se na webech, které často navštzěvuji, zobrazují reklamy.

Dále mi pomáhá zákaz java scriptu pro Google.com, Google.cz a Google.de (na další nechodím). Java script povoluji jenom v případě, že jdu na Google Drive, prohlížím dokumenty PDF apod.

Zákaz java scriptu „blokne“ všechny reklamy vkládané přes AdSense.

Ještě bych potřebovala nějak vychytat reklamy na Facebooku, kam kvůli nim už skoro nechodím…