poradíte mi prosím?

někteří z vás to mu rozumí,já bohužel ne,včera jsem odpovídala na otázku a dala odkaz ze stránek Navajo,ale prý tyto odkazy nejsou ideální,všimla jsem si že takových stránek je víc,já většinou když něco hledám zadám to do googlu a už se nestarám na jakou stránku,nebo odkaz mě to pošle,hlavní je že to tam najdu,ale je pravda že některé odkazy jsou lepší,prosím poradte mi at v tom nemám takový zmatek,v čem vyhledáváte vy a jaký je mezi nimi rozdíl
Doplňuji:
díky moc,jsem začátečník tak jsem ráda když mi někdo poradí

Nejlepší odpověď
anonym

to jsou často velmi specifické detaily které určují co je kvalitní zdroj a co méně kvalitní, konkrétně navajo je strojový překlad anglické wikipedie, a proto je třeba stránka z navajo určitě horší než příslušná stránka přímo z české wikipedie, která je určitě srozumitelnější. Stejně by byl pro mnohé daleko srozumitelnější i samotný anglický originál než strojový překlad …

hledám v googlu samozřejmě, který umí upřednostnit kvalitnější zdroje = resp. snaží se o to jak to jen jde, ale i tak to samozřejmě chce trochu selského rozumu a drobných zkušeností. To se podá časem.

Další odpovědi
Terryle

Dobré ráno :o) Tak to Navajo není moc dobré, protože je to strojový překlad do češtiny. Takže v lepším případě příšerně kostrbaté věty, v horším (a obvyklejším) nesmysly. Aby to člověk pochopil, musí to často číst víckrát a mnohdy umět anglicky. Jak jsou ty informace důvěryhodné, to netuším, nikdy jsem Navajo z výše uvedeného důvodu nepoužívala.
Obecně je lepší Wikipedie, která má českou verzi (a myslím docela dobrou). Obecně se jí docela dá věřit, má výbornou samoopravovací a doplňovací schopnost :o)
Já obvykle hledám tak, že do googlu hodím to, co mě zajímá a k tomu „wikipedia“…
Jinak se dá samozřejmě spoléhat na specializované stránky, na zpravodajské servery a různé magazíny, a vlastně i na blogy, ale ty se musí posuzovat individuálně… někdo píše dobře a přebírá z dobrých zdrojů, někdo si zplacu vycucá z prstu nesmysl :o/ obecně se poradit nedá. Jo a taky dobrým zdrojem (hlavně specializovnějších) informací jsou různá diskusní fóra.
Doplňuji:
PS: rádo se stalo, já zase když vím, ráda poradím :o) Jedna hodně zkušená novinářka nám ve škole říkávala, že jediná fakt blbá otázka je ta, na kterou se člověk nezeptá.